Pasaulyje

2016.10.10 12:34

Iš Jemeno paleistos raketos nusileido prie JAV karinio jūrų laivo

ELTA2016.10.10 12:34

Iš hučių sukilėlių valdomos Jemeno teritorijos sekmadienį buvo taikytasi į JAV eskadrinį minininką. Tai naujienų agentūrai „Reuters“ pranešė JAV kariuomenės atstovas spaudai, pridūręs, kad nė viena iš laivo link skriejusių raketų jo nepasiekė.

Ataką prieš JAV karo laivą „USS Mason“ mėginta įvykdyti praėjus vos savaitei po to, kai hučiai atakavo Jungtinių Arabų Emyratų laivą.

JAV vyriausybė, vis garsiau prabylanti apie karo Jemene aukomis tapusius civilius gyventojus, savaitgalį pareiškė peržiūrėsianti paramos su hučiais kovojančiai Saudo Arabijos vadovaujamai koalicijai teikimą. Tai JAV paskelbė po to, kai per Sanoje įvykdytą oro antskrydį prieš gedinčiuosius žuvo 140 žmonių.

Nepavykusi raketų ataka prieš „USS Mason“ buvo pradėta vykdyti apie 19 val. vietos laiku. Per valandą laivo radarai užfiksavo dvi jo link skriejusias raketas, pranešė JAV kariuomenė. Pentagono atstovas spaudai kapitonas Jeffas Davisas pridūrė, kad nei pats laivas, nei jo įgula nenukentėjo.

Tapatybės atskleisti nepanoręs JAV gynybos pareigūnas sakė, kad po to, kai laivo link buvo paleista pirmoji raketa, „USS Mason“ ėmėsi atsakomųjų priemonių. Iš karto nebuvo žinoma, ar būtent tai apsaugojo laivą nuo tiesioginio smūgio. Tas pats pareigūnas pabrėžė, kad laivas neatsišaudė.

Iš karto nebuvo aišku, koks bus JAV kariuomenės atsakas, tačiau J. Davisas pabrėžė JAV įsipareigojimą ginti laivybos laisvę ir JAV pajėgas.

Ataką prieš JAV karinį laivą mėginta įvykdyti tą pačią dieną, kai galingas buvęs Jemeno prezidentas Ali Abdullah Salehas, kuris yra svarbus hučių sąjungininkas, paragino kovotojus rengti daugiau išpuolių prieš Saudo Arabiją, kviesdamas pasiruošti kovoti prie sienos su šia šalimi.

Skaičiuojama, kad per karą Jemene jau žuvo 10 tūkst. žmonių. Jungtinės Tautos (JT) kaltina Saudo Arabijos vadovaujamą koaliciją, kad nuo 2015 metų kovo jos vykdomi oro antskrydžiai pražudė 60 proc. iš 3,8 tūkst. per konfliktą žuvusių civilių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.