Pasaulyje

2021.09.29 19:20

Prancūzijos politikai rodo iniciatyvą dėl neteisėtos migracijos: kalbėjo su Seimo nariais, mini hibridinę ataką

LRT.lt2021.09.29 19:20

Trečiadienį Prancūzijos Senato nariai kalbėjosi su Lietuvos parlamentarais apie neteisėtą migraciją ir hibridinę Baltarusijos ataką Europos Sąjungos pasienyje. Kaip teigia Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, politikai rodo didelį susidomėjimą dėl susiklosčiusios padėties pasienyje.

Kaip socialiniame tinkle teigia politikė, daugiau nei valandą apie kylančius sunkumus dėl neteisėtos migracijos ji kalbėjosi su Prancūzijos Senato Europos reikalų komiteto pirmininku Jeanu-François Rapinu ir senatoriais Andre Reichardtu bei Jeane-Yvese Leconte'u.

„ES šiuo metu yra svarstomas Prieglobsčio ir migracijos paktas. Tiesa, paktas yra pastrigęs (...). Dėl to mums itin svarbus lygiagretus, greitesnis kelias dėl mūsų ir kaimyninių šalių patirties įvertinimo“, – tikina politikė.

R. Morkūnaitė-Mikoliūnienė išskiria, kad skirtingos Europos Sąjungos valstybės paketą palaikys ir dėl savo interesų.

„Lietuvai labai svarbu, kad ES priimtų „hibridinę ataką“ kaip naują migracijos elementą. Prancūzų kolegos tai supranta, jiems aiškios aplinkybės ir jie vartoja tą patį žodyną, kaip ir mes“, – tikina parlamentarė.

Kaip pabrėžia politikė, supratus, kad tai yra organizuoti migrantų srautai ir vienos valstybės ataka prieš kitą, būtų galima siekti kitokių situacijos valdymo priemonių. Svarbus pokytis būtų galimybė prašyti pabėgėlio statuso tik nurodytose vietose.

Kaip teigiama, politikai svarsto galimybę atvykti į Lietuvą ir pamatyti situaciją savo akimis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt