Pasaulyje

2016.10.08 14:59

Spauda: Belgija praleido 13 progų demaskuoti Paryžiaus išpuolių vykdytojus

BNS2016.10.08 14:59

Belgijos policija praleido net 13 progų anksčiau demaskuoti pernai lapkritį Paryžiuje įvykdytų teroro išpuolių vykdytojus, šeštadienį skelbia nutekintą vidinę ataskaitą gavęs laikraštis „De Tijd“.

Policijos ataskaitoje teigiama, kad jau 2015 metų vasario mėnesį pareigūnai turėjo telefoninių pokalbių įrašų, siejusių žinomus įtariamus teroristus su Salahu Abdeslamu, kuris yra vienintelis išgyvenęs džihadistų grupuotės, 2015 metų lapkritį Paryžiuje įvykdžiusios išpuolius, narys.

Tačiau informacija nebuvo tinkamai panaudota dėl tyrėjų stokos, skelbia „De Tijd“.

Iš trylikos praleistų progų, šešiais atvejais Belgijos policijai nepavyko sugauti kai kurių Paryžiaus išpuolių vykdytojų dėl darbuotojų stokos, teigiama slaptoje ataskaitoje.

Taip pat buvo ignoruotas Ispanijos tarnybų prašymas suteikti daugiau informacijos apie S. Abdeslamo brolį Brahimą Abdeslamą, kuris 2015 metų kovą buvo atvykęs į Ispaniją. Po aštuonių mėnesių Brahimas susisprogdino prie vienos Paryžiaus kavinės per lapkritį įvykdytas žudynes.

Broliai Abdeslamai ir dar keli teroro išpuolių vykdytojai kilę iš Briuselio Molenbeko rajono.

S. Abdeslamas taip pat yra tiesiogiai siejamas su keliais džihadistais, kurie šių metų kovo 22 d. įvykdė teroro išpuolius Briuselyje.

Atsakomybę už abi atakas prisiėmė „Islamo valstybė“.

Minėtoje ataskaitoje sakoma, kad Molenbeko policija perspėjo aukštesnio rango pareigūnus, jog broliai Abdeslamai buvo radikalizuoti ir turėjo sąsajų su Paryžiaus išpuolių vykdytojų vadeiva Abdelhamidu Abaaoudu. Jau tada buvo žinota, kad jis yra svarbi „Islamo valstybės“ figūra.

Tačiau informacija taip ir nebuvo toliau tirta.

Nemažai minėtos ataskaitos detalių jau anksčiau buvo nutekinta spaudai, tačiau „De Tijd“ skelbia, kad ataskaita jau baigta rengti. Ji bus pateikta specialiai Belgijos parlamento komisijai, kuriai pavesti tobulinti šalies kovą su terorizmu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt