Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.08 12:45

„Wikileaks“ paviešino H. Clinton prezidento rinkimų kampanijos vadovo laiškus

ELTA 2016.10.08 12:45

„WikiLeaks“ paviešino pirmąją dalį Hillary Clinton rinkimų kampanijos vadovo Johno Podesta`os konfidencialių elektroninių laiškų. Dalis publikuotų laiškų skirta Turkijai ir jos interesams Sirijos konflikte, taip pat vaidmeniui kovoje prieš teroristinę grupuotę „Islamo valstybė“ (IS).

„Turkija nori įvesti neskraidymo zoną Sirijos šiaurėje, kad apsaugotų pabėgėlius ir sustabdytų jų srautą į Turkiją. Bet tai įmanoma tik tuo atveju, jeigu jie ir kiti ten įves sausumos kariuomenę“, – teigiama viename iš JAV gynybos politikos tarybos atstovo laiškų. Laiške taip pat pabrėžiama, kad Iranas gali tapti Turkijos ir Jungtinių Valstijų „jungiančia tema“, o Iranas, Rusija ir Sirijos prezidentas Basharas al Assadas nurodomi kaip grėsmės abiejų šalių saugumui.

H. Clinton rinkimų kampanijos būstinė jau sureagavo į laiškų paviešinimą, pareiškusi, kad neketina patvirtinti pavogtų dokumentų autentiškumo. Pasak H. Clinton kampanijos atstovo, „Wikileaks“ įkūrėjas Julianas Assange`as „neslėpė savo noro pakenkti H. Clinton“.

Pirmąją paviešintų dokumentų dalį sudaro 2060 elektroninių laiškų (iš daugiau kaip 50 000) ir 170 priedų. Informacija susijusi su J. Podesta`os susirašinėjimu tokiais klausimais, kaip branduolinė energetika ir žiniasklaidos publikacijos apie lėšų aukojimą Klintonų fondui.

Kaip jau skelbta antradienį, „Wikileaks“ įkūrėjas J. Assange`as pažadėjo, kad organizacija iki šių metų pabaigos paviešins maždaug milijoną su trijų šalių vyriausybėmis bei JAV rinkimais susijusių dokumentų. J. Assange`as paneigė teiginius, esą su JAV rinkimais susiję dokumentai bus paviešinti, išimtinai siekiant pakenkti demokratų kandidatei į prezidentus H. Clinton.

Dėl paviešintų laiškų apkaltino Rusiją

J. Podesta apkaltino Rusijos programišius, prisidėjusius prie jo laiškų nutekinimo. Apie tai jis rašo savo „Twitter“ paskyroje.

„Nesu patenkintas dėl kibernetinės atakos, kurią įvykdė Rusija, suinteresuota, kad JAV prezidento rinkimus laimėtų Donaldas Trampas“, – rašė J. Podesta.

H. Clinton rinkimų kampanijos vadovas taip pat pridūrė neturįs pakankamai laiko aiškintis, kurie iš „WikiLeaks“ paviešintų laiškų iš tikrųjų priklauso jam, o kurie buvo suklastoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi