Pasaulyje

2016.10.08 10:07

Gruzijoje vyksta parlamento rinkimai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.10.08 10:07

Gruzijoje rengiami parlamento rinkimai. Pagrindinėmis varžovėmis laikomos dvi partijos – valdančioji „Gruzijos svajonė“ ir „Jungtinis nacionalinis judėjimas“. Pastarosios partijos vienas iš idėjinių lyderių – buvęs šalies prezidentas Michailas Saakašvilis, siekiantis sugrįžti į politinį Gruzijos gyvenimą.

Per rinkimus 2012 m. M. Saakašvilio partija pralaimėjo. Į  valdžią atėjo „Gruzijos svajonė“, įkurta oligarcho Bidzino Ivanišvilio. Nauji valdantieji buvusį prezidentą ėmė kaltinti dėl korupcijos, suiminėti jo bendražygius.

Galiausiai M. Saakašvilis pasitraukė į Ukrainą ir tapo Odesos gubernatoriumi. Gruzijoje nevienareikšmiškai vertinamas politikas tikina, jog greitai sugrįš į tėvynę apginti kolegų laimėtų rinkimų. Jis pats juose nedalyvauja, iš M. Saakašvilio atimta Gruzijos pilietybė. Jeigu M. Saakašvilis grįžtų, ja, grėstų suėmimas.

Be to, Gruzijos valdžia M. Saakašvilį ėmė kaltinti ir perversmo organizavimu. Neseniai paviešintas garso įrašas, kuriame politikas esą apie tai tariasi su bendraminčiais. Vienas iš provakarietiškosios Rožių revoliucijos lyderių tai neigia, esą tokiu būdu bandoma su juo susidoroti.

Apklausos rodo, kad  rinkimų kovoje M. Saakašvilio partija atsilieka, tačiau daug gruzinų vis dar neapsisprendę, tad galutiniai rezultatai išlieka neaiškūs.