Pasaulyje

2016.10.07 19:50

J. Kerry reikalauja pradėti tyrimą prieš Rusiją dėl galimų karo nusikaltimų Sirijoje

ELTA2016.10.07 19:50

Po oro antskrydžių prieš ligonines Sirijos Alepo mieste JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pareikalavo pradėti tyrimą prieš Rusiją dėl galimų karo nusikaltimų, praneša agentūra dpa.

Maskva ir diktatoriaus Basharo al Assado režimas skolingi pasauliui „paaiškinimą, kodėl jie toliau bombarduoja ligonines, medicinos įstaigas, vaikus ir moteris“, – pareiškė J. Kerry susitikime su kolega iš Prancūzijos Jeanu-Marcu Ayrault. Tai esą yra „akcijos, kurios reikalauja deramo tyrimo dėl karo nusikaltimų“.

JAV diplomatijos vadovas kaltino Rusiją ir Sirijos režimą drauge atakavus dar vieną ligoninę, nužudžius 20 žmonių ir 100 sužeidus. Tai toli gražu nėra atsitiktinumas, pabrėžė jis. Tai esą „tikslinga strategija žudyti civilius, žudyti visus, kas trukdo jų kariniams tikslams“.

Prieš dvi savaites žlugus paliauboms, Damaskas, remiamas Rusijos, pradėjo didelį Rytų Alepo puolimą. Vyriausybinių dalinių tikslas yra visiškai savo kontrolėn perimti jau ketverius metus tarp sukilėlių ir vyriausybės padalytą miestą.

Tuo tarpu Rusijos Dūma Maskvoje ratifikavo susitarimą dėl neribotos karo lėktuvų, sraigtasparnių ir karių dislokacijos rusų bazėje Sirijoje. Prezidento Vladimiro Putino pateiktas susitarimas priartins Siriją prie taikos, sakė deputatas Sergejus Železniakas iš Kremliaus partijos „Vieningoji Rusija“. Už sutartį balsavo visi 446 salėje buvę parlamentarai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.