Pasaulyje

2021.09.28 23:25

Kas laukia Vokietijos: socialdemokratai ruošiasi deryboms dėl vyriausybės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.28 23:25

Vokietijoje, praėjus rinkimams, daugiausiai nežinomųjų – dėl naujos vyriausybės formavimo. Kas ją sudarys ir kada?

Vokietijos krikščionių demokratų sąjungos partnerių – Krikščionių socialinės sąjungos – vadovas sako, kad pirmenybė formuoti vyriausybę turėtų tekti rinkimus nedidele persvarą laimėjusiems socialdemokratams ir jų kandidatui į kanclerius Olafui Scholzui. Socialdemokratai skelbia, kad derybas su Žaliųjų ir Laisvųjų demokratų partijomis norėtų pradėti šią savaitę. Atitinkamai trečią ir ketvirtą vietas užėmę Žalieji bei Laisvieji demokratai prieš didesnes derybas norėtų apsitarti tarpusavyje.

Panorama. Ekspertas nesupranta Vyriausybės svarstymų atidėti elektros tiekėjo pasirinkimo terminą: ką čia būtų galima išlošti?

Antroje vietoje likusių Krikščionių demokratų lyderis Arminas Laschetas taip pat sakė sieksiantis formuoti vyriausybę, bet partnerių Krikščionių socialinės sąjungos lyderis tikina, kad su pergale sveikinti reikėtų konkurentus.

„Galiu pasakyti tik viena. Šiuo metu Olafo Scholzo galimybės tapti kancleriu yra geriausios. Reikia gerbti rinkimų rezultatą. Mano manymu, dabar tinkamiausia būtų pasveikinti Olafą Scholzą sulaukus daugumos balsų Vokietijoje. Tai pasitaiko nedažnai. Tai noriu padaryti, kaip partijos lyderis“, – teigia Krikščionių socialinės sąjungos lyderis Marcusas Soderis.

Parlamento rinkimuose Socialdemokratų partija surinko 25,7 proc. balsų. Kanclerės Angelos Merkel centro dešinės blokas – Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) ir jos partnerė Bavarijoje Krikščionių socialinė sąjunga (CSU) – gavo 24,1 proc. balsų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt