Pasaulyje

2016.10.07 19:40

Rusijos įstatymų leidėjai pritarė kariuomenės dislokavimui Sirijoje neribotą laiką

BNS 2016.10.07 19:40

Rusijos parlamentas penktadienį ratifikavo sutartį su Sirija, kuri leidžia Rusijos kariams neribotą laiką likti šioje Artimųjų Rytų valstybėje – taip pademonstruodami solidarumą Sirijos prezidentui Basharui al Assadui.

Sutartis ratifikuota Rusijos karinių oro pajėgų palaikomai Sirijos kariuomenei atakuojant sukilėlių kontroliuojamą Sirijos šiaurinio Alepo miesto rytinę dalį.

Praėjusį mėnesį žlugus JAV ir Rusijos tarpininkautai paliaubų sutarčiai, Maskvos ir Vašingtono santykiai pasidarė dar labiau įtempti.

Abi galingosios valstybės palaiko skirtingas konflikto puses – Maskva yra ištikima B.Assado režimo sąjungininkė, o Jungtinės Valstijos palaiko jį nuversti siekiančius Sirijos sukilėlius.

Rusijos oro pajėgų kampanija Sirijoje, kurią Maskva pradėjo prieš metus, pakeitė šio karo įvykių eigą ir padėjo B.Assado pajėgoms atgauti kai kurias svarbias pozicijas. Maskva tikina, kad jos vykdomos operacijos tikslas yra padėti Sirijos kariuomenei kovoti su teroristais ir neigia kaltinimus, kad bombarduoja civilinius objektus.

Kremliaus kontroliuojamos Valstybės Dūmos įstatymų leidėjai vienbalsiai pritarė sutarčiai, kuri leis Rusijai neribotą laiką laikyti savo pajėgas Chmeimimo oro pajėgų bazėje Sirijos Latakijos provincijoje, kuri yra B.al Assado ir alavitų religinės mažumos tvirtovė. Sutartis buvo pasirašyta 2015 metų rugpjūtį Damaske, mėnesį iki Rusijos kampanijos Sirijoje pradžios.

Rusija taip pat turi karinio laivyno bazę Sirijos Tartuso uoste, kuri yra vienintelis Rusijos avanpostas už buvusios Sovietų Sąjungos ribų. Tačiau sutartyje apie šią bazę neužsimenama, todėl kai kurie įstatymų leidėjai sako, kad dėl jos gali reikėti atskiros sutarties.