Pasaulyje

2016.10.07 17:24

Nobelio taikos premijos laureatas apdovanojimą skiria Kolumbijos konflikto aukoms

BNS2016.10.07 17:24

Kolumbijos prezidentas Juanas Manuelis Santosas penktadienį paskyrė savo Nobelio taikos premiją šalies pilietinio karo aukoms.

„Esu be galo ir nuoširdžiai dėkingas už šią garbę, – sakė jis kalbėdamas per televiziją. – Aš gavau jį ne savo, o visų kolumbiečių vardu, ypač šio daugiau nei 50 metų nesibaigiančio konflikto milijonų aukų (vardu)“.

Šių metų Nobelio taikos premija J. M. Santosui buvo paskirta už pastangas nutraukti jau pusę šimtmečio jo šalį krečiantį konfliktą su marksistų sukilėlių grupuote FARC, nors Kolumbijos rinkėjai netikėtai atmetė praėjusį mėnesį J. M. Santoso ir grupuotės pasirašytos taikos sutarties sąlygas.

Kolumbijos revoliucinių ginkluotųjų pajėgų (FARC) vadovas Rodrigo Londono penktadienį taip pat buvo dar sveikinančiųjų J. M. Santosą.

„Aš sveikinu prezidentą Juaną Manuelį Santosą, Kubą ir Norvegiją, kurios rėmė šį procesą, ir Venesuelai ir Čilei, kurios jam padėjo, – parašė R. Londono, dar žinomas kaip Timoleonas Jimenezas arba Timochenko, savo „Twitter“ žinutėje. – Be jų taika būtų neįmanoma“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt