Pasaulyje

2021.09.28 17:07

Greta Thunberg sukritikavo lyderių kalbas apie klimato kaitą: puikūs tušti žodžiai

ELTA2021.09.28 17:07

Švedijos aktyvistė Greta Thunberg, antradienį atidarydama jaunimo aukščiausio lygio susitikimą dėl klimato kaitos, kritikavo tris dešimtmečius trukusį vyriausybių neveiklumą ir kaltino pasaulio lyderius, kad jie „paskandino“ ateities kartas „tuščiuose žodžiuose ir pažaduose“.

Kalbėdama likus kelioms savaitėms iki svarbaus Jungtinių Tautų klimato susitikimo Glazge, G. Thunberg apkaltino vyriausybes, kad jos „begėdiškai didžiuojasi“ savo nepakankamais įsipareigojimais mažinti teršalų emisiją ir pažadais skirti finansavimą.

Aštuoniolikmetė aktyvistė, sviesdama lyderiams atgal jų pačių žodžius, Milane vykusio renginio „Youth4Climate“ delegatams atskleidė atotrūkį tarp žodžių ir veiksmų.

„Nėra planetos B, nėra planetos bla, bla, bla“, – sakė G. Thunberg ir sulaukė šiltų plojimų.

Ji tęsė pamėgdžiodama COP26 aukščiausiojo lygio susitikimo šeimininko Boriso Johnsono kalbą, pasakytą balandžio mėnesį: „Čia kalbama ne apie kokią nors brangią politiškai korektišką svajonę apkabinti kiškučius ar sukurti geresnę, bla bla bla, žaliąją ekonomiką, bla bla bla, nulį išmetimų iki 2050 metų, bla bla bla, klimato neutralumą bla bla bla“.

„Tai viskas, ką girdime iš savo vadinamųjų lyderių: žodžiai, žodžiai, kurie skamba puikiai, bet iki šiol nesiimta jokių veiksmų, o mūsų viltys ir svajonės paskendo tuščiuose žodžiuose ir pažaduose“, – sakė G. Thunberg.

Tris dienas Milane vykstančiame renginyje dalyvauja apie 400 jaunimo aktyvistų iš beveik 200 šalių, savaitės pabaigoje jie pateiks bendrą deklaraciją ministrų susitikimui, kuris taps pasirengimo COP26 susitikimui lapkritį Glazge įžanga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt