Pasaulyje

2021.09.28 17:01

Opozicionierius Latuška: Lukašenka ruošiasi rengti provokaciją ES pasienyje

LRT.lt2021.09.28 17:01

Iš Baltarusijos pasitraukęs buvęs diplomatas Pavelas Latuška teigia, kad režimas ruošiasi surengti provokaciją Europos Sąjungos (ES) pasienyje. Tai jis paskelbė savo „Telegram“ kanale.

Anot P. Latuškos, Baltarusijos Saugumo tarybos vadovas Aliaksandras Valfovičius neseniai apkaltino Lietuvą ir Lenkiją bandžius per sieną į Baltarusiją įstumti 8,5 tūkst. migrantų. O Baltarusijos vidaus reikalų ministras Mikalajus Karpiankovas pareiškė, kad tokiu būdu Europa į Baltarusiją nukreipia „teroristus, ekstremistus, ISIS kovotojus“. Iškalbingas esą yra ir Baltarusijos sienos apsaugos komiteto vado Anatolo Lapo vizitas kartu su Aliaksandru Lukašenka į Sočį susitikti su Kremliaus vadovais.

„Visa tai gali rodyti, kad neteisėta Baltarusijos vadovybė rengs provokaciją pasienyje. Artimoje ateityje galima tikėtis tūkstančių migrantų antplūdžio iš Baltarusijos teritorijos. Visa tai gali vykti naudojant ginklus ir provokuojant karinį konfliktą“, – aiškino P. Latuška.

Neseniai Lenkijos vadovai pareiškė, kad Baltarusijos teritorijoje yra iki 10 tūkst. migrantų, kurie gali bandyti kirsti valstybės sieną, nors jokių to įrodymų nepateikė.

Lietuva, Lenkija, Latvija ir visa ES kaltina A. Lukašenkos režimą vykdant hibridinę agresiją ir neteisėtai gabenant migrantus iš Artimųjų Rytų šalių į Baltarusiją bei stumiant juos per sieną į Vakarus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt