Pasaulyje

2016.10.07 08:47

Peiliu ginkluoto vyro išpuolis prieš policininkus Briuselyje buvo teroro ataka

BNS2016.10.07 08:47

Belgijos prokuratūra ketvirtadienį vienam vyrui pareiškė kaltinimus pasikėsinimu nužudyti dėl dviejų policijos pareigūnų užpuolimo peiliu per „teroristinę ataką“ Briuselyje, pranešė prokurorai.

Šis incidentas įvyko miestui dar neatsigavus po kovo mėnesį jį sudrebinusių kruvinų sprogdinimų.

Trečiadienio ataka įtariamam asmeniui – 43 metų Hichamui D. – „pareikšti kaltinimai pasikėsinimu nužudyti per teroristinę ataką ir dalyvavimo teroristinės grupuotės veikloje“, rašoma prokuratūros išplatintame pranešime.

Įtariamojo brolis Aboubakeras D. taip pat buvo sulaikytas „tiriant teroristinę ataką prieš du policijos pareigūnus“ Briuselyje. Aboubakeras D. gimęs 1970 metais, abu vyrai turi Belgijos pilietybę.

„Tyrimą atliekantis teisėjas, kuris specializuojasi terorizmo bylose, rytoj priims sprendimą dėl galimo jo sulaikymo termino pratęsimo“, – priduriama prokuratūros pranešime.

Policija pašovė Hichamą D. į koją, kai šis peiliu sužalojo du policijos pareigūnus – vyrą ir moterį – Scharbeko rajone Belgijos sostinėje, o po to dar sulaužė nosį trečiam policininkui.

Žiniasklaida skelbė, kad užpuolikas yra buvęs karys, palaikęs ryšius su džihadistais, išvykusiais kautis į Siriją.

Trečiadienio incidentas įvyko tuojau po to, kai viena iš pagrindinių Briuselio traukinių stočių ir miesto prokuratūra buvo uždarytos dėl pranešimo apie neva padėtą bombą, bet vėliau paaiškėjo, kad paskelbtas netikras pavojus.

Pastarasis išpuolis įvyko praėjus dviem mėnesiams po to, kai Šarlerua mieste vienas vyras, šaukdamas „Allahu Akbar“ (Dievas visų didžiausias), mačete sužeidė dvi policininkes. Tąsyk atsakomybę prisėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Belgijoje tebegalioja antro aukščiausio laipsnio parengtis dėl galimų teroro išpuolių. Ji buvo paskelbta, kai kovo 22 dieną IS mirtininkai sprogdintojai smogė Briuselio oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje – jų atakos nusinešė 32 žmonių gyvybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt