Naujienų srautas

Pasaulyje2013.04.05 09:21

Prancūzijos prezidentui F. Hollande`ui gresia mokesčių skandalas

ELTA 2013.04.05 09:21

Prancūzijos prezidentui Francois Hollande`ui gresia mokesčių skandalas, nes paaiškėjo, kad buvęs jo Socialistų partijos iždininkai investavo į dvi ofšorines bendroves Kaimanų salose, pranešė BBC.

Prancūzijos prezidentui Francois Hollande`ui gresia mokesčių skandalas, nes paaiškėjo, kad buvęs jo Socialistų partijos iždininkai investavo į dvi ofšorines bendroves Kaimanų salose, pranešė BBC.

Jeanas-Jacques Augier, kuris tvarkė F. Hollande`o rinkimų kampanijos lėšas, dienraščiui „Le Monde“ sakė, kad jo investicijose lengvatinio apmokestinimo zonoje nėra „nieko nelegalaus“. „Le Monde“ pranešė, kad J. J. Augier 2005 metais tapo Kaimanų salų bendrovės „International Bookstores Ltd“ akcininku. J. J. Augier tvirtina, kad sandoris buvo sudarytas dėl didelės investicijos Kinijoje, ir teigia, kad neturi „asmeninės banko sąskaitos Kaimanų salose nei jokios tiesioginės asmeninės investicijos šioje teritorijoje“.

Sakydamas kalbą per dviejų dienų vizitą Maroke ketvirtadienį, F. Hollande`as tvirtino nieko nežinojęs apie J. J. Augier „asmeninę veiklą“. Pasak prezidento, mokesčių inspekcija turės tai ištirti. Trečiadienį kreipdamasis į tautą F. Olandas žadėjo, kad ateityje visi parlamento nariai turės deklaruoti visas savo asmenines pajamas, bet žiniasklaida jau abejoja, ar to pakaks. Didėja spaudimas visiškai perskirstyti vyriausybės lėšas praėjus vos 10-iai F. Olando kadencijos mėnesių.

Skandalas prasidėjo dar anksčiau, kai buvęs biudžeto ministras Jerome`as Cahuzacas buvo apkaltintas sukčiavimu ir mokesčių vengimu. Šią savaitę jis prisipažino, kad Šveicarijos banko sąskaitoje slėpė apie 600 tūkst. eurų.

Žiniasklaida teigia, kad tai didžiausia F. Hollande`o krizė po rinkimų. Šiemet jo reitingai smuko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi