Pasaulyje

2021.09.28 12:00

Kretos salą purto pakartotiniai požeminiai smūgiai, sugriuvo šimtai pastatų

BNS2021.09.28 12:00

Didžiausią Graikijos salą Kretą antradienį, kitą dieną po vieną gyvybę nusinešusio ir šimtus pastatų sugriovusio žemės drebėjimo, purto pakartotiniai požeminiai smūgiai.

Stipriausias iš jų – 5,3 balo – buvo užregistruotas 7 val. 48 min. vietos (ir Lietuvos) laiku, pranešė Atėnų nacionalinė observatorija.

Apsilankyti nelaimės ištiktoje savo gimtojoje saloje rengiasi šalies premjeras Kiriakas Micotakis.

Preliminarūs vertinimai rodo, kad per pirmadienio drebėjimą, kurio hipocentras buvo vos 10 km gylyje, buvo apgadinta maždaug tūkstantis pastatų.

Drebėjimo epicentras buvo netoli Arkalochorio miesto, kur žuvo vyras, dirbęs vienoje sugriuvusioje bažnyčioje, ir buvo sužeista dar daugiau kaip 10 kitų žmonių.

„Naktis buvo labai sunki, buvo daug pakartotinių požeminių smūgių... Visą naktį nemiegojome“, – valstybiniam radijui ERT sakė Arkalochorio bendruomenės lyderė Chrisula Kegeroglu.

Pareigūnai pastatė palapinių šimtams žmonių, kurių namai po drebėjimo laikomi nesaugiais, ir parūpino dešimtis kambarių viešbučiuose.

Pasak Ch. Kegeroglu, maždaug tūkstantis žmonių naktį praleido palapinėse.

Per Graikiją eina kelios sprūdžių linijos, tad šalyje kartais įvyksta žemės drebėjimų.

Praėjusį kartą žmonių aukų pareikalavęs žemės drebėjimas Graikijoje įvyko kovo 3 dieną, centriniame regione esančiame Elasonos mieste. Tuomet žuvo vienas ir buvo sužeista dar 10 žmonių, padaryta daug žalos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt