Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.06 21:05

Nauja apsaugos agentūra saugos ES sienas

Po kone dvejus metus besitęsiančios migrantų krizės Europoje, Bendrija stiprina išorės sienas. Europos Sąjungoje pradėjo veikti nauja sienų apsaugos agentūra, kuri prireikus padės valstybėms narėms saugoti Bendrijos sienas. Europos Komisija sako, kad tai vienybės parodymas tuo metu, kai ji išbandoma nesutarimais kaip spręsti migrantų krizę.

Ispanijos laivas Viduržemio jūroje išgelbėjo kone 1300 migrantų, plaukusių iš Libijos į Italiją. Tai ES sienų apsaugos agentūros „Frontex“ misija. 

Per beveik dvejus metus besitęsiančia migrantų krizę „Frontex“ misija buvo stiprinama, bandant saugoti kiauras bendrijos sienas. Tačiau nepaisant to, per tą laiką, Europą pasiekė daugiau nei 1,5 mln. pabėgėlių ir migrantų. O vien šiemet jų žuvo kone 4 tūkst.

Tačiau dabar Briuselis sako, kad Europa mokosi iš klaidų ir tą esą įrodo nauja sienų apsaugos agentūra.

„Patikėkite, tuo metu, kai išbandoma mūsų vienybė, tai yra beprecedentis europinės valios ir sąjungos laimėjimas“, – teigė Europos Komisijos narys, atsakingas už migraciją, Dimitris Avramopoulos.

Naujoji agentūra pristatyta Bulgarijos ir Turkijos pasienyje. Čia Europos pasieniečiai padės bulgarams saugoti sieną, mat šiemet ją nelegaliai kirto daugiau nei 10 tūkst. žmonių. Agentūra vykdys žvalgybą, galės įsigyti savo įrangos. Skubiai vykti padėti saugoti sienas turėtų būti pasiruošę apie 1,5 tūkst. pareigūnų iš 19 bendrijos šalių. Lietuva skirs 39 pareigūnus. 

„Tikimės, kad nauji agentūros resursai ir naujas mandatas leis sustiprinti jau egzistuojančią paramą šalims. Mes glaudžiai dirbame su Italijos valdžia; taip pat ir dėl migrantų grąžinimo. Šioje srityje turime gerinti bendradarbiavimą ir tą darysime“, – aiškino Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros direktorius Fabrice Leggeris.

Daugiau įgaliojimų ir pareigų turintys Europos pasieniečiai tikisi išvengti ir savo pirmtako – „Frontexo“ –likimo, kai nors ir sutarusios Bendrijos šalys į misijas atsiųsdavo perpus mažiau pareigūnų, nei reikėdavo. O Briuselis tikisi, kad geresnė sienų apsauga sumažins ir įtampą tarp Bendrijos narių, nesutariančių, kaip spręsti migrantų krizę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi