Pasaulyje

2021.09.28 11:30

Baltarusija pareiškė negalinti kariauti su ES net „turėdama Schwarzeneggerio raumenis“

LRT.lt2021.09.28 11:30

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladzimiras Makejus kalbėdamas Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje apkaltino Lietuvą, Lenkiją ir Latviją melu, kai šių šalių vadovai savo kalbose paminėjo, jog Baltarusijos režimas vykdo hibridinį karą ir stumia neteisėtus migrantus per sieną.

Dėl migracijos krizės A. Makejus apkaltino pačius Vakarus, praneša agentūra TASS. Esą net ir pašaliečiui aišku, kad „Baltarusija turėdama 10 mln. žmonių objektyviai negalėtų vykdyti bet kokio karo prieš 500 mln. gyventojų turinčią ES, net jei ir turėtų Arnoldo Schwarzeneggerio raumenis“.

A. Makejus sakė, kad neva režimas siūlė ES derėtis dėl migracijos jau nuo balandžio, bet nesulaukė jokios reakcijos.

Kalbėdamas iš JT tribūnos, Baltarusijos ministras apkaltino Lietuvą, Lenkiją ir Latviją, kad šių šalių pasienio pareigūnai tariamai žudo migrantus ir jų kūnus per sieną permeta į Baltarusiją.

ES kaltina Baltarusijos režimą vykdant neteisėtą migrantų gabenimą iš Artimųjų Rytų ir jų stūmimą per sieną į Lietuvą, Lenkiją bei Latviją.

Pats V. Makejus valstybinei Baltarusijos naujienų agentūrai „BelTA“ sakė, kad JT GA užkulisiuose jam pavyko susitikti su kelių pasaulio valstybių atstovais, kurie domėjosi įvykiais Baltarusijoje. Jiems jis taip pat papasakojo apie režimo įvykių versiją.

Ministras taip pat apkaltino JT vadovo Antonio Guterreso pagalbininkus, kad jie panaudojo organizacijos lėšas remti prodemokratinius protestus Baltarusijoje. Dėl to V. Makejus sakė įspėjęs ir patį A. Guterresą.

Anot V. Makejaus, A. Guterresas padėkojo Baltarusijai už iniciatyvas prisidedant prie stabilumo pasaulyje užtikrinimo

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt