Pasaulyje

2021.09.28 10:11

Vengrija kritikuoja ES, kad Bendrija nesmerkia Lietuvos veiksmų dėl migracijos

atnaujinta 13.38
LRT.lt2021.09.28 10:11

Vengrijos teisingumo ministrė Judita Varga apkaltino Europos Sąjungą taikant dvigubus standartus, nes Bendrija nesiėmė veiksmų reaguoti į Lietuvos priemones suvaldyti migraciją į šalį. Anot ministrės, ES elgiasi su Vengrija neteisingai, rašo „The Budapest Times“.

J. Varga priminė, kad ES Teisingumo teismas nustatė, jog Vengrijos priemonės suvaldyti migraciją pažeidžia ES teisės normas, bet kai panašių veiksmų ėmėsi Lietuva, Europos Komisija į tai niekaip nereagavo.

EK nuo 2015 metų pradėjo kelis tyrimus, ar Vengrijos veiksmai dėl migracijos nepažeidžia ES teisės normų. Kokie Lietuvos veiksmai panašūs į Budapešto poelgius, J. Varga nedetalizavo.

„Nematyti Komisijos formalaus kreipimosi ar bet kokios kritikos Lietuvos priemonėms“ – pirmadienį sakė ministrė.

Anot J. Varga, pasienyje su Baltarusija statoma užtvara mažai kuo skiriasi nuo Vengrijos pasienio tvorų, kurias šalis įrengė 2015 metais. Esą dabar „teisės viršenybės gynėjai“ tyli, o „dvigubi standartai“ veikia „beprecedenčiu lygiu“.

ES šalys kaltina Baltarusijos režimą organizuojant neteisėtą migrantų gabenimą iš Artimųjų Rytų ir jų stūmimą per šalies sieną į Vakarus. Šiemet į Lietuvą atvyko virš 4 tūkst. migrantų. Lietuva, Lenkija ir Latvija dėl migrantų antplūdžio yra paskelbusios ekstremaliąsias situacijas, montuoja užtvaras pasienyje su Baltarusija ir neleidžia sienos kirsti neteisėtiems migrantams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt