Pasaulyje

2016.10.06 20:34

Nobelio taikos premijos galvosūkis: kas turi daugiausiai šansų?

Jau penktadienį bus paskelbta, kam atiteks šių metų Nobelio taikos premija. Tai – kasmetinis apdovanojimas, kurį skiria Norvegijos parlamento išrinktas Norvegijos Nobelio komitetas. Ši premija kasmet susilaukia daugiausiai dėmesio ir ginčų.

Praėjusiais metais kalbėta, kad 278 bus skaičius, kuris 2016 m. tikrai nebus viršytas, tačiau šiemet pretendentų yra dar daugiau.

„Šiemet yra rekordinis skaičius kandidatų. [...] Šiemet buvo pateikti 376 siūlymai“, – sako LRT užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Tarp kandidatų – 228 asmenys, o likusieji – įvairios organizacijos.

Pernai Nobelio taikos premija buvo skirta Tuniso nacionalinio dialogo ketvertui, už lemiamą indėlį kuriant pliuralistinę demokratiją Tunise po Jazminų revoliucijos 2011-aisiais.

Tarp šiemet minimų kandidatų – popiežius Pranciškus, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Europos Sąjungos išorės politikos vadovė Federica Mogherini, JAV paslapčių viešintojas Edwardas Snowdenas ar netgi Graikijos salų gyventojai, priėmę didžiulius pabėgėlių srautus. Taip pat tarp pretendentų minimas ir kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas, nors, manoma, daug šansų jis neturi.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.