Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja nuėjo per toli, teigia JT generalinis sekretorius

ELTA2015.09.08 13:45

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas sakė, kad Šiaurės Korėja su savo grasinimais nuėjo per toli, praneša BBC.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas sakė, kad Šiaurės Korėja su savo grasinimais nuėjo per toli, praneša BBC.

Per spaudos konferenciją Madride Ban Ki-moonas sakė, kad krizė Korėjos pusiasalyje, kurios niekas nenori, galėtų turėti labai rimtų pasekmių. Šį perspėjimą JT vadovas išsakė ketvirtadienį, praėjus kelioms valandoms po to, kai Pietų Korėjos užsienio reikalų ministras pranešė, kad Pchenjanas savo rytinėje pakrantėje dislokavo raketą.

Dar anksčiau Šiaurės Korėja atnaujino grasinimus JAV teritorijoje surengti branduolinę ataką, bet manoma, kad Pchenjano raketos dar nepritaikytos branduoliniams kariniams užtaisams gabenti. Baltųjų rūmų atstovas Jay Carney sakė, kad JAV ėmėsi „visų reikiamų atsargos priemonių“.

Ban Ki-moonas sakė, kad „branduoliniai grasinimai yra ne žaidimas, tai labai rimta (...) Manau, kad jie (Šiaurės Korėja) su savo retorika nuėjo per toli“. JT generalinis sekretorius ragino visas krizės šalis „nuraminti šią situaciją ir pradėti dialogą“.

Tuo metu Rusija pareiškė, kad Pchenjano bandymai „pažeisti JT Saugumo Tarybos sprendimus yra kategoriškai nepriimtini“.

„Tai radikaliai komplikuoja, o gal net praktiškai panaikina galimybes atnaujinti šešiašales derybas“, – ketvirtadienį sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius.

Derybos tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos, JAV, Rusijos, Kinijos ir Japonijos paskutinį kartą buvo surengtos 2008 metų pabaigoje.

Japonija teigia, kad glaudžiai bendradarbiauja su JAV ir Pietų Korėja ir stebi Šiaurės Korėjos veiksmus. Vyriausybės atstovas sakė, kad Japonija pasiruošusi blogiausiam scenarijui.       

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.