Pasaulyje

2021.09.27 18:42

Lenkija planuoja pratęsti nepaprastąją padėtį Baltarusijos pasienyje

BNS2021.09.27 18:42

Lenkijos vidaus reikalų ministras pirmadienį paprašė pratęsti nepaprastąją padėtį Baltarusijos pasienyje dar 60 dienų, nepaisant labdaros organizacijų ir žiniasklaidos grupių prieštaravimų.

Anksčiau šį mėnesį įvestomis nepaprastosios padėties priemonėmis siekiama suvaldyti migrantų antplūdį, tačiau jos taip pat draudžia prie sienos prisiartinti žurnalistams ir žmogaus teisių gynėjams.

„Rekomenduosiu vyriausybei pratęsti nepaprastąją padėtį Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje“, – per spaudos konferenciją pranešė vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis.

M. Kaminskis taip pat perspėjo, kad dešimtys iš Lenkijos pareigūnų sulaikytų migrantų turėjo įkalčių, siejančių juos su ekstremistine veikla, įskaitant ryšius su Talibanu ir džihadistų grupuote „Islamo valstybė“.

Pasak jo, kai kurie iš migrantų anksčiau taip pat gyveno Rusijoje.

Ministerijos duomenimis, 8 200 žmonių nebuvo leista kirsti sienos, o 1 200 ją kirto ir buvo sulaikyti.

Nevyriausybinės organizacijos perspėja dėl sieną kertančių migrantų humanitarinės krizės, krentant oro temperatūrai, ir prašo leisti jiems suteikti medicininę pagalbą.

Jos taip pat kaltina Lenkijos vyriausybę vykdant apgręžimo politiką, trukdančią atvykėliams pasiprašyti prieglobsčio ir verčiančią juos grįžti atgal į Baltarusiją.

Per pastaruosius du mėnesius Baltarusijos ir Europos Sąjungos pasienyje mirė šeši migrantai.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusiją sąmoningai organizuojant migrantų antplūdį į ES valstybes, keršijant už Maskvos palaikomam režimui įvestas sankcijas dėl susidorojimo su disidentais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt