Pasaulyje

2021.09.27 17:56

Baltarusijos režimo įkalintai opozicionierei Kalesnikavai skirta Vaclavo Havelo premija

ELTA2021.09.27 17:56

Įkalinta Baltarusijos demokratinių protestų lyderė Marija Kalesnikava pirmadienį pelnė šių metų Vaclavo Havelo žmogaus teisių premiją ir pirmadienį Strasbūre vykusioje ceremonijoje sulaukė Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pirmininko Riko Daemso pagyrimų už pademonstruotą drąsą.

J. Kalesnikava yra kalėjime, tačiau jos sesuo Tatjana Chomič priėmė apdovanojimą ir sakė, kad sesuo tikriausiai jį skirs Baltarusijos žmonėms. Pasak jos, milijonai baltarusių kasdien kovoja už savo ateitį ir laisvę.

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja nuo 2013 metų kasmet skiria Vaclavo Havelo premiją, siekiančią 60 tūkst. eurų, žmonėms, kovojantiems už žmogaus teises.

Premija pavadinta buvusio Čekijos prezidento ir kovotojo už pilietines teises vardu.

Be M. Kalesnikavos, šiemet Vaclavo Havelo premijai buvo nominuoti ir organizacija „Reporteriai be sienų“ bei Burundžio žmogaus teisių aktyvistas Germainas Rukukis.

Keturis kartus per metus 47 Europos Tarybos narių įstatymų leidėjai renkasi į parlamentinę asamblėją. Europos Taryba yra žmogaus teisių priežiūros institucija, nepriklausanti Europos Sąjungai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt