Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.06 12:53

Vokietija gali inicijuoti naujas ES sankcijas Rusijai

BNS 2016.10.06 12:53

Vokietijos valdžia šiuo metu aiškinasi galimybes įvesti naujas Europos Sąjungos sankcijas Rusijai dėl jos veiksmų karo krečiamoje Sirijoje, remdamasis informuotu šaltiniu pranešė JAV laikraštis „The Wall Street Journal“.

„Kanclerės Angelos Merkel vyriausybė nagrinėja priemones, galinčias priversti Maskvą pakeisti kursą dėl Sirijos, kur rusų lėktuvai palaiko vyriausybines pajėgas, bandančias užimti sukilėlių kontroliuojamus Alepo miesto rajonus“, – rašoma straipsnyje.

Laikraštis pažymi, kad tarp Vokietijos svarstomų priemonių yra naujų Europos ekonominių sankcijų įvedimas Rusijai, ir primena, kad A. Merkel buvo šiuo metu galiojančių ES sankcijų Rusijai iniciatorė.

Tačiau, pasak šaltinio, „oficialių Vokietijos atstovų diskusijos yra pradinės stadijos“ ir neaišku, ar kiti valdančiosios koalicijos nariai palaikys A. Merkel.

Vakarų šalių lyderiai situaciją Alepe vertina kaip „humanitarinę krizę“ ir kaltina Rusiją smūgiais civiliniams objektams, pažymėjo „The Wall Street Journal“.

Tuo pačiu Europos politikai nerimauja, kad „smurto eskalavimas“ Sirijoje gali padidinti pabėgėlių srautą.

Kai kurių JAV pareigūnų nuomone, „Europos sankcijos Rusijai būtų geriausia priemonė, galinti priversti ją keisti požiūrį į pilietinį karo Sirijoje ir pereiti prie konstruktyvesnės pozicijos“, rašo „The Wall Street Journal“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi