Pasaulyje

2016.10.06 15:04

Haityje uragano Matthew aukų skaičius išaugo iki 23

BNS2016.10.06 15:04

Haityje uraganas Matthew nusinešė mažiausiai 23 žmonių gyvybes, o aukų skaičius dar gali augti, nes valdžia tebesistengia atkurti ryšį su labiausiai nuo stichijos nukentėjusiomis teritorijomis, kur žala yra „katastrofiška“, pranešė pareigūnai.

Smarkiausia per beveik dešimtmetį audra Karibų regione nusiaubė Haitį, pačią skurdžiausią Amerikos valstybę, atnešdama smarkias liūtis ir stiprų vėją, kurie sukėlė didžiulius potvynius ir purvo nuošliaužas.

„Situacija pagrindiniuose miestuose, kuriuos mes apžiūrėjome iš oro, yra katastrofiška“, – sakė Haičio laikinasis prezidentas Jocelerme'as Privert'as, trečiadienį su JAV pakrantės apsaugos lėktuvu apžiūrėjęs padarytą žalą šalies pietiniam regionui.

„Žeremi, Le Kajui, Port Saliu, Petit Rivjer de Nipui, Dam Mari ir kitiems miestams reikia neatidėliotinos pagalbos“, – sakė jis.

Be 23 žuvusiųjų, trys žmonės tebėra dingę, nurodė civilinės saugos atstovas Edgaras Celestinas. Jis pabrėžė, kad dar nežinomas aukų skaičius Gran Anso departamente, per kurį praslinko audros centras ir kuris buvo atkirstas nuo civilizacijos.

Valdžia „trumpam buvo susisiekusi su (departamento sostine) Žeremi, tačiau iš kitų bendruomenių informacijos dar neturime“, – nurodė E. Celestinas.

Daugiau kaip 21 tūkst. gyventojų buvo evakuota į laikinus prieglobsčius.

„Stengiamės rūpintis tais žmonėmis. Dabar prioritetas yra geriamasis vanduo ir maistas“, – sakė E. Celestinas.

Karibuose Matthew jau pareikalavo 27 gyvybių. Keturi žmonės žuvo Dominikos Respublikoje.

Choleros atvejai

Vidaus reikalų ministro atstovas Guillaume`as Albert`as Moleonas sakė naujienų agentūrai AFP, kad „padėtis kelia susirūpinimą pareigūnams“, ir pridūrė, kad buvo pranešta apie 25 sužeistuosius.

Matthew atnešti potvyniai įžiebė choleros protrūkį – jau pranešta apie aštuonis užfiksuotus užsikrėtimo šia liga atvejus.

Liūtys užtvindė apie 2 tūkst. namų ir suniokojo 10 mokyklų, teigiama naujausioje dalinėje pareigūnų ataskaitoje.

Ir aukų, ir padarytos žalos skaičiai gali augti, nes gelbėjimo komandos bando pasiekti bendruomenes, kurios nuo pasaulio yra atkirstos jau ištisą parą.

Per pirmines apžiūras sraigtasparniu pastebėti sugriauti namai, stambūs ūkiai ir didžiuliai potvyniai.

Pagalbos tarnyboms dirbti trukdo sugriuvęs tiltas, nes dėl to buvo atkirstas vienintelis kelias iš Port o Prenso į pusiasalį Haičio pietuose.

Teritoriją pasiekti kliudo ir patvinusios upės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.