Pasaulyje

2016.10.06 09:33

JT diplomatai: A. Guterresas pasiruošęs būti JT generaliniu sekretoriumi

ELTA 2016.10.06 09:33

Buvęs Portugalijos ministras pirmininkas Antonio Guterresas yra pasiruošęs tapti naujuoju Jungtinių Tautų (JT) generaliniu sekretoriumi, kai nė viena iš penkių veto teisę turinčių JT Saugumo Tarybos narių šeštame slaptame balsavime trečiadienį nebalsavo prieš politiką, teigė diplomatai, praneša agentūra „Reuters“.

15 narių turinčioje Saugumo Taryboje vyko slaptas balsavimas už kiekvieną iš 10 kandidatų, galima buvo pasirinkti iš šių variantų: „skatinti“, „neskatinti“ ir „neturiu nuomonės“. A. Guterresas gavo 13 „skatinančių“ balsų ir du „neturiu nuomonės“ balsus. 

„Šiandien po šeštojo balsavimo turime aiškų favoritą ir jis yra A. Guterresas“, – Rusijos ambasadorius JT Vitalijus Čurkinas sakė reporteriams, o 14 kitų kolegų stovėjo jam už nugaros. 

„Nusprendėme rytoj 10 val. balsuoti oficialiai ir tikimės, kad tai gali būti priimta vieningu nutarimu“, – sakė V. Čurkinas. 

Generalinio sekretoriaus pareigas iš Ban Ki-moono 10 metų JT pabėgėlių agentūrai vadovavęs A. Guterresas perims kitų metų pradžioje.