Pasaulyje

2021.09.26 13:23

Katalonijos separatistų lyderis Puigdemont`as rengiasi grįžti į Belgiją

BNS2021.09.26 13:23

Buvęs Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont`as pareiškė pirmadienį grįšiantis į Belgiją, bet sugrįšiantis į Italijoje spalio pradžioje įvyksiantį teismo posėdį, kuriame bus sprendžiama dėl jo ekstradicijos į Ispaniją.

„Planuoju pirmadienį grįžti į Briuselį, nes įvyks [Europos Parlamento] užsienio prekybos komiteto posėdis, o aš esu to komiteto narys“, – pareiškė jis žurnalistams Sardinijos Algero mieste.

„Spalio 4 dieną esu šaukiamas į Sasario teismą (Sardinijos šiaurėje).“

„[Teismo] posėdyje dalyvausiu, nes [iki šiol] atvykdavau kaskart, kai buvau šaukiamas į teismą“, – pridūrė jis.

Europos Parlamento narys C. Puigdemont'as yra ieškomas Madrido dėl kaltinimų maištu. 2017 metais eksprezidentas vadovavo nesėkmingai Katalonijos separatistų iniciatyvai atsiskirti nuo Ispanijos, sukėlusiai didžiausią per pastaruosius dešimtmečius politinę krizę Ispanijoje.

C. Puigdemont'as buvo sulaikytas ketvirtadienio vakarą, kai atvyko į Sardiniją. Jis buvo pakviestas dalyvauti katalonų kultūros renginyje, o po kelių dienų planavo dalyvauti Sardinijos nepriklausomybės šalininkų susitikime.

Ketvirtadienio vakarą policija perkėlė C. Puigdemont'ą į kalėjimą Sasario mieste, kai jis buvo sulaikytas pagal tarptautinį orderį Algero oro uoste. Algeras, miestas salos šiaurės vakarų pakrantėje, rengia tradicinį katalonų folkloro festivalį, į kurį buvo pakviestas buvęs Katalonijos prezidentas.

Tiesa, jau penktadienį separatistų 58 metų lyderis buvo paleistas į laisvę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt