Pasaulyje

2021.09.25 15:53

Sakartvele dėl nuošliaužos turistai evakuojami sraigtasparniais

BNS2021.09.25 15:53

Sakartvelo vidaus reikalų ministerijos Nepaprastųjų situacijų valdymo tarnybos gelbėtojai šeštadienį dviem sraigtasparniais gabeno turistus iš atokios kalnų vietovės Tušetijos, kai didelės žemės ir purvo nuošliaužos užtvėrė vienintelį į tą vietovę vedantį kelią.

Kaip praneša šalies žiniasklaida, dešimtys užsienio turistų sraigtasparniais evakuoti iš kalnuoto Kachetijos regiono Sakartvelo šiaurės rytuose, besiribojančiame su Čečėnija ir Dagestanu.

Dėl pastarojo meto stiprių liūčių Kachetijos upių vandens lygis pakilo ir upės išsiveržė iš krantų, todėl kalnuose suintensyvėjo nuošliaužų procesai. Jų metu buvo pažeistos kelios į Tušetiją vedančio kelio Pšavelis–Abanas–Omalas atkarpos.

Pasak Sakartvelo regioninės plėtros ir infrastruktūros ministerijos Kelių departamento, kelio valymo darbai jau pradėti. Tarnybos mobilizuoja papildomą įrangą, kad eismas būtų kuo greičiau atkurtas.

Minėtas kelias yra 72 km ilgio ir kerta kalnus 2 926 metrų aukštyje virš jūros lygio. Tai yra aukščiausiai esanti kelių perėja Europoje, tačiau ji dažnai uždaroma dėl sniego, nuošliaužų ir akmenų griūčių.

Tušetijos sritis įsikūrusi šiauriniuose Didžiojo Kaukazo šlaituose, Kachetijos regiono Achmetos savivaldybės teritorijoje.

Tai yra vienas vaizdingiausių, bet kartu ir atokiausių Gruzijos regionų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt