Pasaulyje

2021.09.25 13:17

Taline už paukščių lesinimą galima sulaukti beveik 10 tūkst. eurų siekiančios baudos

BNS2021.09.25 13:17

Taline uždrausta lesinti laukinius paukščius, o už šios taisyklės pažeidimą savivaldybės policija gali skirti iki 9 600 eurų siekiančią baudą.

Apie tai naujienų agentūrai BNS pranešė savivaldybės policijos spaudos tarnyba, pažymėjusi, kad pastarosiomis savaitėmis iš Talino Pohjos rajono gaunama ypač daug skundų dėl gatvėse paukščius lesinančių žmonių. Paukščius daugiausia lesina pagyvenę žmonės, kiemuose ar po namų langais barstydami duonos gaminius ar maisto atliekas.

„Pati rimčiausia problema yra vienišų pagyvenusių žmonių elgesys – jie mėto maisto atliekas paukščiams tiesiai pro langus, todėl namų prieigos ir palangės yra užterštos paukščių išmatomis. Laukdami lesalo paukščiai suka ratus kiemuose virš ten stovinčių automobilių, tupi ant jų, subraižo stogus, po savęs palikdami išmatų pėdsakus“, – kalbėjo Talino Pohjos rajono savivaldybės policijos vyresnioji inspektorė Oksana Sviridenko.

Pasak jos, neretai paukščiai tampa agresyvūs ir puola praeivius.

Minėtame rajone esančiame Štromkių paplūdimyje situacija yra dar rimtesnė, nes čia prie lesinimo pripratusios kuosos ir kirai kovoja tarpusavyje dėl žmonių paliekamų maisto atliekų, o keliamas triukšmas erzina pakrantės gyventojus ir poilsiautojus.

Talino policija priminė, kad pagal 2020 metų gegužės 28 dienos Talino miesto tarybos nutarimą mieste draudžiama lesinti laukinius paukščius ir šerti gyvūnus.

Savivaldybės policijai suteikta teisė skirti bausmes gyventojams, o didžiausia bauda, remiantis Tvarkos apsaugos įstatymu, gali siekti 9 600 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt