Pasaulyje

2016.10.05 12:44

JK UKIP partijos lyderė paliko postą, jame išbuvusi vos 18 dienų

ELTA2016.10.05 12:44

Antradienį iš Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) vadovės pareigų atsistatydino naujoji jos lyderė Diane James. Postą, kuriame išbuvo vos 18 dienų, ji teigė paliekanti dėl asmeninių ir profesinių priežasčių, rašo „France24“.

D. James užsiminė, kad ne visi UKIP atstovai Europos Parlamente (EP) bei kiti partijos nariai palaikė pokyčius, kuriuos ji žadėjo savo kampanijos į partijos lyderius metu.


D. James atsistatydinimas paskatino spėliones, kad Nigelas Farage`as, vadovavęs partijai 2006–2009 metais ir 2010–2016 metais, gali trečią kartą stoti prie partijos vairo. Tačiau naujienų agentūrai „Press Association“ jis teigė į partijos vadovo postą negrįšiantis.

Nors D. James ir nebuvo tokia iškalbi, kaip jos pirmtakas N. Farage`as, liepą atsistatydinęs po to, kai įgyvendino savo politinę svajonę išvesti Didžiąją Britaniją iš Europos Sąjungos (ES), ji pasisakydavo gana kontroversiškai. D. James yra įspėjusi dėl „su rumunais siejamų nusikaltimų“, dėl ko vėliau atsiprašė, ir stebino Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui išsakytomis pagyromis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt