Pasaulyje

2021.09.24 18:53

Katalonijos separatistų lyderis paleidžiamas, kol bus sprendžiama dėl ekstradicijos

ELTA2021.09.24 18:53

Italijos Sardinijos saloje Ispanijos prašymu sulaikytas buvęs Katalonijos premjeras Carlesas Puigdemont'as laikinai paleidžiamas, kol bus svarstoma jo ekstradicija, tačiau jis turės likti saloje, penktadienį pranešė jo advokatas.

Advokatas Agostinangelo Marrasas reporteriams prie teismo rūmų Sasario mieste sakė, kad C. Puigdemont'as penktadienį vaizdo ryšiu iš kalėjimo, kur jam teko praleisti naktį po sulaikymo ankstesnės dienos vakarą, dalyvavo teismo posėdyje.

Nors teisėjas dar nepriėmė sprendimo dėl C. Puigdemont'o užstato sąlygų, A. Marrasas teigė, kad prokurorai nepareikalavo sulaikyti separatistų lyderio, o tai reiškia, jog „jis šiandien gali būti paleistas“.

Europarlamentaras C. Puigdemont'as yra ieškomas Ispanijoje ir ten kaltinamas maištu dėl dalyvavimo organizuojant 2017 m. Katalonijos nepriklausomybės referendumą, kuris sukėlė Ispanijoje didžiausią politinę krizę per kelis dešimtmečius.

C. Puigdemont'o advokatai ginčija Ispanijos išduoto arešto orderio teisėtumą. Šis procesas, anot A. Marraso, gali užtrukti „kelias savaites“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt