Pasaulyje

2021.09.24 14:54

ES apkaltino Rusiją bendrininkavimu organizuojant kibernetinių atakų kampaniją „Ghostwriter“

atnaujinta 16.20
ELTA, BNS2021.09.24 14:54

ES penktadienį apkaltino Rusiją bendrininkavimu organizuojant kibernetinių atakų kampaniją „Ghostwriter“, kurios metu buvo nusitaikyta į kai kurias Bendrijos šalis nares.

„Kenkėjiška“ veikla buvo nukreipta prieš ES parlamentų narius, vyriausybių pareigūnus, politikus, žurnalistus ir pilietinės visuomenės veikėjus, sakoma bendrame 27 šalių narių pareiškime.

Programišiai „prieidavo prie kompiuterinių sistemų ir asmeninių paskyrų ir savindavosi duomenis“, priduriama ES pareiškime, kuriame jie apibūdinami kaip grėsmė saugumui, demokratinėms vertybėms ir pagrindinėms visuomenės funkcijoms.

Blokas paragino Maskvą „laikytis atsakingo elgesio kibernetinėje erdvėje normų“ ir įspėjo kalbėsiąs apie šį klausimą būsimuose susitikimuose ir „svarstysiąs imtis tolesnių veiksmų“.

Vokietijos generalinis prokuroras anksčiau šį mėnesį pradėjo tyrimą dėl pastaruoju metu prieš Vokietijos politikus įvykdytų kibernetinių atakų, kuriose, kaip įtariama, dalyvavo Rusijos žvalgyba.

Rusijos užsienio reikalų ministerija atmetė Berlyno kaltinimus.

ES pasmerkė įtariamas Rusijos programišių atakas prieš rinkimus Vokietijoje

Europos Sąjunga penktadienį pasmerkė įtariamas Rusijos kibernetines atakas, palietusias Vokietiją, artėjant savaitgalį vyksiantiems parlamento rinkimams.

„Kai kurios ES valstybės pastebėjo kenkėjišką kibernetinę veiklą, kurią bendrai priskyrė „Ghostwriter“, ir susiejo ją su Rusijos valstybe “, – sakė užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.

„Tokia veikla yra nepriimtina, nes ja siekiama pakenkti mūsų vientisumui ir saugumui, demokratinėms vertybėms ir principams bei mūsų demokratijų funkcionavimo pagrindui “, – nurodė jis.

Pareiškime teigiama, kad ES ir valstybės narės „griežtai smerkia šią kenkėjišką kibernetinę veiklą, kurią nedelsiant turi nutraukti visi prisidėjusieji“.

„Mes raginame Rusijos Federaciją laikytis atsakingo valstybės elgesio kibernetinėje erdvėje normų“, – nurodė J. Borrellis. Pasak jo, Bendrija „svarstys galimybę imtis tolesnių žingsnių“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt