Pasaulyje

2021.09.24 12:39

Lenkijos pasieniečiai skelbia, kad pasienyje su Baltarusija mirė dar vienas migrantas

atnaujinta 15.35
ELTA, BNS2021.09.24 12:39

Lenkijos pasienio tarnybos duomenimis, Lenkijos pasienio su Baltarusija regione mirė dar vienas migrantas.

Ankstyvą penktadienio rytą už 500 metrų nuo sienos su Baltarusija buvo sustabdyta grupė žmonių iš Irako, socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė pasieniečiai.

Vienas iš vyrų mirė nuo širdies smūgio, o greitosios pagalbos ekipažų bandymai jį gaivinti buvo nesėkmingi. Kitas vyras, kurio koronaviruso testas buvo teigiamas, buvo nuvežtas į ligoninę.

Pasieniečių pateiktos informacijos neįmanoma patikrinti, nes Lenkija pasienio su Baltarusija regione paskelbė nepaprastąją padėtį, o tai reiškia, kad žurnalistams ir pagalbos organizacijų atstovams ten patekti draudžiama.

Ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis penktadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė, kad jo šalis teikia pagalbą migrantams.

„Stengiamės padėti ir išgelbėti visų Lenkijos sieną kirtusių ir laiku surastų neteisėtų migrantų gyvybę bei sveikatą“, – parašė premjeras.

Pirmadienį pasieniečiai pranešė, kad rugpjūtį buvo užfiksuota 3,5 tūkst. bandymų kirsti sieną ir sėkmingo kirtimo atvejų.

Naujausiais duomenimis, rugsėjį šis skaičius jau viršija 5 tūkstančius.

„Sukrėstos ir sunerimusios“

Apie naujausią mirtį pranešta po to, kai sekmadienį keturi negyvi žmonės buvo rasti keturiose vietose 400 kilometrų ruože Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje: trys Lenkijos teritorijoje ir viena – Baltarusijos.

Rugpjūčio pradžioje Baltarusija paskelbė pasienyje su Lietuva aptikusi negyvą irakietį. Baltarusių pareigūnai tvirtino, kad šis asmuo buvo nužudytas.

Lietuvos pasieniečiai tada tvirtino apie tokį įvykį iš Baltarusijos pareigūnų informacijos negavę. Premjerė Ingrida Šimonytė teigė neturinti informacijos apie „kokius nors ekscesus“ Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, o vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė baltarusių pranešimą pavadino dezinformacija.

Anksčiau šią savaitę Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) ir Tarptautinė migracijos organizacija (TMO) pareiškė, kad yra „sukrėstos ir sunerimusios“ dėl mirčių.

„Žmonių grupės įstrigo ištisoms savaitėms, negalėdamos gauti jokios pagalbos, prieglobsčio ar pagrindinių paslaugų“, – sakoma jų pranešime.

„UNHCR ir TMO ragina nedelsiant susisiekti su paveiktais asmenimis, kad jiems būtų suteikta gyvybę gelbstinti medicininė pagalba, maistas, vanduo ir pastogė, ypač atsižvelgiant į artėjančią žiemą“, – sakė organizacijos.

Organizacijos taip pat teigė, kad apgręžimo politika „kelia pavojų gyvybėms ir yra neteisėta pagal tarptautinę teisę“.

Pagalbos pabėgėliams grupės uchodzcy.info atstovė Marysia Zlonkiewicz ketvirtadienį perspėjo dėl „humanitarinės krizės“ pasienyje dėl krentančios oro temperatūros ir paragino Vyriausybę leisti ten vykti nevyriausybinių organizacijų atstovams.

Pirmadienį pasieniečiai pranešė, kad rugpjūtį buvo užfiksuota 3,5 tūkst. bandymų kirsti sieną ir sėkmingo kirtimo atvejų.

Naujausiais duomenimis, rugsėjį šis skaičius jau viršija 5 tūkstančius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt