Pasaulyje

2021.09.24 10:44

Bannonas prisidėjo prie Kapitolijaus šturmo – su Trumpu aptarė kaip „pražudyti Bideno administraciją“

LRT.lt, BNS2021.09.24 10:44

Vienas iš buvusios JAV prezidento Donaldo Trumpo komandos narių Steve`as Bannonas pripažino, kad „padėjo suplanuoti sausio 6 dieną įvykusį maršą“, kuris pasibaigė Kapitolijaus rūmų šturmu, rašo „The Independent“.

S. Bannonas teigė, kad prieš tai kalbėjosi su D. Trumpu ir siūlė sprendimo būdą, kaip „sužlugdyti Bideno prezidentavimą“.

Pasak „Washington Post“ reporterio Roberto Costos, S. Bannonas kartu su Rudy Giuliani dar sausio 5 dieną buvo susirinkę aptarti galimų įvykių scenarijų.

„Bannonas su Trumpu kalbėjosi labai dažnai iki pat sausio 6 dienos riaušių ir net liepė ruoštis „atpildui“. Jis teigė, kad „atėjo laikas pribaigti Bideno prezidentavimą“, – kalbėjo „Washington Post“ žurnalistas.

Pranešama, kad dėl riaušių Kapitolijuje kaltinimai buvo pareikšti daugiau nei 600 žmonių, dešimtys jų savo kaltę pripažino.

Daugumai jų gresia kaltinimai dėl nesunkių baudžiamųjų nusižengimų, nenumatančių laisvės atėmimo bausmės, tačiau dėl sunkių nusikaltimų teisiamiems riaušininkams gresia griežtos laisvės atėmimo bausmės.

BBC praneša, kad dėl įvykių Kapitolijuje bus apklausti ir S. Bannonas ir buvęs Baltųjų rūmų personalo vadovas Markas Meadowsas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt