Pasaulyje

2021.09.24 07:23

Sardinijoje sulaikytas Katalonijos separatistų lyderis Puigdemont`as

atnaujinta 16.25
BNS, ELTA2021.09.24 07:23

Europos Parlamento narys ir buvęs Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont'as, nuo 2017 metų pabėgęs į Belgiją po mėginimo paskelbti šio Ispanijos regiono nepriklausomybę referendumu, kurį šalies teismas pripažino prieštaraujančiu konstitucijai, ketvirtadienį buvo sulaikytas Italijoje, pranešė jo advokatas.

„Prezidentas Puigdemont'as buvo suimtas, kai atvyko į Sardiniją, kur jis vyko kaip EP narys“, – per tviterį parašė teisininkas Gonzalo Boye. Jis pridūrė, kad politikas buvo sulaikytas remiantis arešto orderiu, išduotu 2019 metų spalį.

Buvęs Katalonijos lyderis buvo sulaikytas Algero mieste, per „Twitter“ parašė jo personalo vadovas Josepas Lluisas Alay.

„Atvykęs į Algero oro uostą jis buvo suimtas policijos prie Italijos sienos. Rytoj (penktadienį) jis stos prieš teisėjus Sasario apeliaciniame teisme, spręsiančius, ar jį paleisti, ar atlikti ekstradiciją“, – pridūrė J. Ll. Alay.

Europos Parlamentas kovą panaikino C. Puigdemont'o ir dviejų kitų už Katalonijos nepriklausomybę pasisakančių europarlamentarų neliečiamybę. Šis sprendimas liepą buvo patvirtintas Europos Sąjungos Bendrojo Teismo.

C. Puigdemont'as ir buvę Katalonijos regiono vyriausybės ministrai Toni Cominas ir Clara Ponsati ieškomi Ispanijoje dėl įtariamo kurstymo maištauti. Tokie kaltinimai jiems pareikšti, Katalonijai nesėkmingai pamėginus paskelbti nepriklausomybę po referendumo, kurį Madridas laiko nekonstituciniu.

Birželio pabaigoje Madridas suteikė malonę devyniems kitiems Katalonijos separatistams, kurie buvo kalinami dėl nesėkmingo mėginimo 2017 metais paskelbti nepriklausomybę. Jiems skirtos griežtos atėmimo bausmės buvo panaikintos.

Katalonijos lyderis reikalauja „nedelsiant paleisti“ C. Puigdemont'ą

Katalonijos regiono lyderis penktadienį paragino „nedelsiant paleisti“ savo tremtyje gyvenantį pirmtaką Carlesą Puigdemont`ą, išvakarėse sulaikytą Italijoje dėl kaltinimų, susijusių su nepavykusiu mėginimu paskelbti Katalonijos nepriklausomybę.

„Reikalaujame nedelsiant paleisti Carlesą Puigdemont`ą“, – per spaudos konferenciją Barselonoje sakė Pere Aragonesas.

Jis pažadėjo išvykti į Sardiniją ir „palaikyti“ buvusį lyderį, vadovavusį Katalonijos siekiui atsiskirti nuo Ispanijos 2017 metų spalį.

Ispanijos premjeras: Katalonijos separatistų lyderis turi būti patrauktas atsakomybėn

Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas penktadienį teigė, kad buvęs Katalonijos separatistų lyderis Carlesas Puigdemont`as „turi būti patrauktas atsakomybėn“, praėjus dienai po jo sulaikymo Italijoje.

„Akivaizdu, kad Carlesas Puigdemont`as turi būti patrauktas atsakomybėn ir stoti prieš teismą“ dėl jo dalyvavimo organizuojant 2017 m. Katalonijos nepriklausomybės referendumą, už kurį jis ieškomas Ispanijoje, per spaudos konferenciją teigė P. Sanchezas.

C. Puigdemont`as 2017 m. pabaigoje pabėgo į Belgiją, kad išvengtų baudžiamojo persekiojimo, kai anuomet jo vadovaujama Katalonijos vyriausybė surengė Madrido uždraustą referendumą ir trumpam paskelbė nepriklausomybės deklaraciją.

Tai Ispanijoje sukėlė didžiausią politinę krizę per kelis dešimtmečius ir vyriausybė Madride ėmėsi teisti Katalonijos separatistus ir jau skyrė keliems jų ilgas laisvės atėmimo bausmes.

Nors visiems jiems anksčiau šiais metais buvo suteikta malonė, Ispanija vis vien nori, kad C. Puigdemont'as ir dar keletas kitų asmenų būtų patraukti atsakomybėn.

Europarlamentaras C. Puigdemont`as ketvirtadienį buvo sulaikytas Italijos Sardinijos saloje ir dabar stos prieš šios šalies teismą, kuris spręs, ar išduoti ji Ispanijai, kur C. Puigdemont`ui gresia kaltinimai maištu, tviteryje teigė jo advokatas.

„Ši Vyriausybė gerbia visus teisinius procesus, nesvarbu, ar jie pradedami Ispanijoje, Europoje ar, šiuo atveju, Italijoje, ir laikysis visų priimtų teismo sprendimų“, – teigė P. Sanchezas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt