Pasaulyje

2021.09.23 23:49

Per šaudynes netoli Memfio nušautas vienas asmuo, dar 12 sužeista

atnaujinta 08.36
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.09.23 23:49

Jungtinėse Valstijose per šaudynes netoli Memfio Tenesio valstijoje esančioje maisto prekių parduotuvėje žuvo vienas žmogus, dar 12 buvo sužeisti, kai kurie – sunkiai.

Šaulys įvykio vietoje buvo rastas negyvas, teigiama, kad jis nusišovė.

Šaulio ir aukos tapatybės neatskleidžiamos.

Vienas žmogus žuvo, o šaulys mirė nuo „jo paties paleisto šūvio“, žurnalistams sakė Koljervilio policijos vadovas Dale'as Lane'as.

Pareigūnai kol kas neatskleidžia, ar tai buvo teroro išpuolis.

Anot D. Lane'o, kai kurie nukentėję žmonės patyrė „labai rimtų sužeidimų“. Policijos vadovas sakė, kad aukų skaičius dar gali padidėti.

Gausios teisėsaugos pajėgos, įskaitant greitojo reagavimo SWAT komandas, apsupo prekybos centrą. Policininkai ėjo iš vieno praėjimo į kitą ir padėjo darbuotojams bei pirkėjams išeiti iš pastato.

D. Lane'as sakė, kad pareigūnai viduje išvydo „siaubingą vaizdą“: žmonės slėpėsi šaldikliuose ir užrakintose administracijos patalpose“.

Policijos vadovas nenurodė, ar užpuolikas dirbo šiame prekybos centre, tačiau pridūrė, kad šaudynes tiria Federalinis tyrimų biuras (FTB) ir kitos agentūros.

Masinės šaudynės ir kitas su šaunamaisiais ginklais susijęs smurtas yra didžiulė problema Jungtinėse Valstijose. Ginklų kontrolės aktyvistai tvirtina, kad tokių nusikaltimų daugėja dėl didelio šaunamųjų ginklų paplitimo ir palyginti negriežtų ginklų kontrolės įstatymų.

Kiekvienais metais šalyje nuo šaunamųjų ginklų žūsta kone 40 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt