Pasaulyje

2016.10.04 19:17

Sirijos konflikto sprendimas: Kremlius tikisi „politinės išminties“ vyravimo

BNS 2016.10.04 19:17

Rusija antradienį išreiškė viltį, kad „politinė išmintis“ vyraus Vašingtono ir Maskvos santykiuose sprendžiant Sirijos konfliktą. Tai pareikšta Jungtinėms Valstijoms atsisakius tęsti paliaubų derybas su Rusija, nes ši palaikanti valdantįjį Sirijos režimą.

„Norėtume tikėtis, kad politinė išmintis išliks ir kontaktai tęsis itin jautriose srityse, nes jų reikia norint užtikrinti taiką ir saugumą“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Pasak prezidento atstovo, Maskvoje suprantama, kad Rusijos ir JAV kariškių bendravimo reikia, kad būtų išvengta pavojingų situacijų Sirijoje.

„Kontaktai tęsiasi ir tęsis; šito reikia, kad būtų išvengta kai kurių pavojingų incidentų“, – pažymėjo jis.

Pirmadienį, apkaltinęs Maskvą, kad ši palaiko Sirijos lyderio Basharo al-Assado pajėgų vykdomą Alepo gyvenamųjų rajonų puolimą, Vašingtonas pareiškė, kad sustabdo dvišales derybas su Rusija dėl paliaubų atnaujinimo.

Vašingtonas kaltino Maskvą, kad ji nesugeba pažaboti B. al-Assado vyriausybės pajėgų ir rengia antskrydžius prieš civilinius objektus.

Jungtinės Valstijos taip pat kaltina Rusiją, kad jos aviacija rugsėjo 19 dieną smogė JT humanitarinės pagalbos krovinį gabenusiai sunkvežimių kolonai. Per šią ataką žuvo 20 žmonių.

Tuo tarpu Maskva tvirtina, kad Jungtinės Valstijos aiškiai neapibrėžė su B. al-Assado režimu kovojančių nuosaikių sukilėlių ir su „al Qaeda“ susijusių džihadistų kontroliuojamų teritorijų.