Pasaulyje

2016.10.04 15:48

EP ratifikavo Paryžiaus Klimato kaitos susitarimą

ELTA 2016.10.04 15:48

Europos Parlamentas ratifikavo Paryžiaus Klimato kaitos susitarimą dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimo. Už 2015 metų pabaigoje Prancūzijos sostinėje pasiektą susitarimą balsavo 610 parlamentarų, 38 buvo prieš ir 31 susilaikė. Tai reiškia, kad dabar sutartis galės įsigalioti, praneša agentūra AFP.

Susitarimas įsigalioja, kai jį ratifikuoja mažiausiai 55 šalys, kurioms tenka atsakomybė už mažiausiai 55 proc. išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Europos Parlamentui sutartį ratifikavus, abu šie tikslai įvykdyti.

Posėdyje dalyvavo ir Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas bei Prancūzijos aplinkos ministrė Segolene Royal, kuri yra ir Paryžiaus klimato konferencijos prezidentė. Salėje taip pat buvo Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris. Europos Parlamento vadovas Martinas Schulzas kalbėjo apie „istorinį balsavimą".

Ban Ki-Moonas gyrė vadovaujantį ES vaidmenį kovojant su klimato kaita ir sutarties ratifikavimą pavadino istoriniu įvykiu. Jis teigė pakeitęs savo kelionės planus, kad šiuo lemiamu momentu būtų Strasbūre.

Klimato kaitos susitarimas, kuriuo pasaulio bendrija įsipareigoja klimato šilimą apriboti iki „gerokai mažiau nei dviejų laipsnių“ Celsijaus, palyginti su priešindustriniu laikotarpiu, dabar galės įsigalioti lapkritį.