Pasaulyje

2021.09.23 15:07

Minsko režimas iki Kalėdų pratęsė Sapegos namų areštą

LRT.lt, BNS2021.09.23 15:07

Minsko režimas pratęsė buvusio kanalo „Nexta“ redaktoriaus Ramano Pratasevičiaus draugės Sofijos Sapegos namų areštą, skelbia „The Moscow Times“.

S. Sapega kartu su R. Pratasevičiumi buvo sulaikyta gegužę, po Minsko režimo suorganizuoto „Ryanair“ lėktuvo užgrobimo ir nusileidimo Baltarusijos sostinėje.

Minsko teisėsauga skelbia, kad S. Sapegos namų areštas truks mažiausiai iki gruodžio 25 dienos. Tą pačią informaciją BBC Rusijos naujienų tarnybai patvirtino ir merginos mama Ana Dudič.

S. Sapega yra kaltinama Aliaksandro Lukašenkos režimo yra kaltinama „trimis nusikaltimais“: „viešosios tvarkos pažeidimais“, „organizuojant masinius protestus“ ir „nesantaikos kurstymu“.

„Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių, buvo priverstas neplanuotai nusileisti Minske, Baltarusijos autoritariniam prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimui pakėlus į orą naikintuvą ir perspėjus apie neva orlaivyje padėtą bombą.

Šiuo lėktuvu skrido baltarusių opozicijos tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius ir Vilniuje studijuojanti jo mergina – Rusijos pilietė Sofija Sapega. Laineriui nusileidus Minske, jiedu buvo nedelsiant sulaikyti.

Lėktuvo nutupdymas išprovokavo tarptautinį pasipiktinimą. Virtinė Vakarų šalių paskelbė Baltarusijai naujų sankcijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt