Pasaulyje

2021.09.23 13:42

Visa Rusijos Tolimuosiuose Rytuose sudužusio lėktuvo An-26 įgula žuvo

atnaujinta 15.22
BNS2021.09.23 13:42

Rusijos Tolimuosiuose Rytuose esančiame Chabarovsko krašte trečiadienį sudužusio lėktuvo An-26 įgula žuvo, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė nelaimės rajone esantis šaltinis. 

„Ekipažas neišgyveno. Vietoje aptikti palaikai“, – sakė jis.

Anksčiau buvo pranešta, kad pirma gelbėtojų grupė pasiekė lėktuvo katastrofos vietą sunkiai prieinamoje sopkos viršūnėje.

Krašto gubernatoriaus oficialiame „Telegram“ kanale paskelbtose nuotraukose matyti dešimčių metrų spinduliu išsibarsčiusios An-26 nuolaužos, išversti medžiai, lėktuvo dalys.

Trečiadienį oro dispečeriai pranešė praradę ryšį su „techninį skrydį“ vykdžiusiu lėktuvu An-26, kuriame buvo šešių žmonių įgula. Per šį skrydį buvo atliekamas radiotechnikos infrastruktūros, reikalingos palaikyti ryšiui su orlaiviais Chabarovsko krašte, patikrinimas.

Iškelta baudžiamoji byla pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl oro transporto saugaus judėjimo ir eksploatacijos taisyklių pažeidimo. Tarpvalstybinis aviacijos komitetas (MAK) suformavo komisiją šiai katastrofai ištirti.

Tyrėjai pranešė, kad aiškinasi nelaimės priežastis.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos duomenimis, pasiekti atokią katastrofos vietą užtruko daugiau nei penkias valandas.

Civilinėje ir karinėje aviacijoje iki šiol naudojami sovietų laikais pagaminti lėktuvai „Antonov“ patyrė virtinę nelaimių pastaraisiais metais.

Anksčiau lėktuvų katastrofomis garsėjusios Rusijos didžiosios oro bendrovės keičia pasenusius sovietų gamybos lėktuvus modernesniais orlaiviais.

Tačiau dėl prastos lėktuvų techninės priežiūros ir nepakankamų saugumo reikalavimų pastaraisiais mėnesiais Rusijoje įvyko ne viena lėktuvo katastrofa.

Liepos 6-ąją Rusijos rytiniame Kamčiatkos pusiasalyje sudužo An-26, skraidinęs keleivius iš Kamčiatkos Petropavlovsko į Palanos gyvenvietę. Leisdamasis lėktuvas įsirėžė į kalno šlaitą, žuvo visi 28 jame buvę žmonės – 22 keleiviai, įskaitant du nepilnamečius, ir šeši įgulos nariai.

Po mėnesio sraigtasparnis Mi-8, kuriuo skrido 16 turistų ir įgulos narių, nukrito į gilų Kurilų ežerą Kamčiatkoje. Per nelaimę žuvo aštuoni žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt