Pasaulyje

2013.04.04 16:53

Šiaurės Korėja į rytinę pakrantę perkėlė ilgojo nuotolio raketą

ELTA 2013.04.04 16:53

Šiaurės Korėja į rytinę šalies pakrantę perkėlė ilgojo nuotolio raketą, pranešė Pietų Korėjos užsienio reikalų ministras, kuriuo remiasi BBC.

Šiaurės Korėja į rytinę šalies pakrantę perkėlė ilgojo nuotolio raketą, pranešė Pietų Korėjos užsienio reikalų ministras, kuriuo remiasi BBC.

Kim Kwan-jinas nuramino, kad mažai tikėtina, jog raketa gali smogti JAV žemynui, ir teigė, kad kol kas Šiaurės Korėjos ketinimai neaiškūs.

Pchenjanas pagrasino branduoline ataka JAV, nors manoma, kad šalies raketos nėra pajėgios nešti branduolinį užtaisą.

JAV, atsakydamos į Šiaurės Korėjos grasinimus, Guamo saloje Ramiajame vandenyne dislokuos pažangią priešraketinės gynybos sistemą. Pentagonas teigė, kad gynybos skydas bus paruoštas per kelias ateinančias savaites, ir pridūrė, kad į teritoriją jau buvo pasiųsti kariniai laivai.

Remiantis Japonijos ir Pietų Korėjos pranešimais, raketa, kurią Pchenjanas perkėlė, yra ilgojo nuotolio, galinti smogti JAV vakarinei pakrantei.

Tačiau ekspertai mano, kad Šiaurės Korėjos galingiausia raketa, kuri buvo išbandyta praėjusių metų gruodį, yra 6 tūkst. kilometrų nuotolio ir negali nuskrieti toliau už Aliaską.

Pietų Korėjos užsienio reikalų ministras sakė gynybos komitetui, kad raketa yra ilgojo nuotolio.

„Mažai tikėtina, kad raketa skirta smogti JAV žemynui. Ji gali būti skirta bandymui ar karinėms pratyboms“, – sakė Kim Kwan-jinas.

Pasak analitikų, Seulo paminėtos „Musudan“ raketos nuotolis siekia iki 4 tūkst. kilometrų. Guamas galėtų būti jos taikiniu.