Pasaulyje

2021.09.23 11:32

Briuselis reikalauja Tbilisio pasiaiškinti dėl galimo užsienio diplomatų sekimo

BNS2021.09.23 11:32

Sakartvelo nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje buvo iškviestas į Bendrijos biurą Briuselyje dėl kartvelų žiniasklaidos minimų Tbilisyje akredituotų diplomatų telefoninių pokalbių įrašų, trečiadienį pranešė ES pasiuntinys Sakartvele Carlas Hartzellis.

„Mes rimtai vertiname šį klausimą. Galiausiai tai kelia klausimų pagal Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių. Žinoma, nemanome, kad toks artimas draugas ir partneris kaip Sakartvelas dalyvautų tokioje prieš mus nukreiptoje veikloje. Dėl to vakar Sakartvelo pasiuntinys ES buvo iškviestas į susitikimą ES biure Briuselyje, kur buvo informuotas apie ES poziciją“, – žurnalistams sakė C. Hartzellis.

Sakartvelo užsienio reikalų ministerija savo ruožtu trečiadienį pranešė, kad šalies prokuratūra aktyviai vykdo tyrimą dėl neteisėtai padarytų telefoninių pokalbių įrašų platinimo.

„Prokuratūra dėl šio tyrimo kreipėsi pagalbos į atitinkamas JAV ir kitų šalių institucijas. Privalome palaukti tyrimo rezultatų. Tuo pačiu pažymime, kad Sakartvelas toliau laikosi visų tarptautinių įsipareigojimų dėl diplomatinio korpuso veiklos Sakartvele visapusiško vykdymo be jokių kliūčių“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

„Mūsų atstovas ES informavo organizacijos vadovybę apie slaptų įrašų pasirodymo tyrimo eigą“, – pridūrė URM.

Maždaug prieš dvi savaites Sakartvelo opozicinės televizijos paskelbė kelių telefoninių pokalbių iššifruotus tekstus, susijusius su Sakartvelo Ortodoksų Bažnyčios aukšto rango atstovų asmeniniu gyvenimu. Komentuodami šiuos įrašus televizijų žurnalistai pranešė, kad internetu iš nežinomo šaltinio gavo maždaug tūkstantį tokių įrašų, įskaitant užsienio diplomatų telefoninius pokalbius.

Valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ atstovai kaltina opoziciją neteisėtų įrašų platinimu. Opozicija savo ruožtu tvirtina, kad tiek įrašų gali padaryti tik Sakartvelo specialiosios tarnybos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt