Pasaulyje

2021.09.23 08:57

JT debatuose dalyvavusi Brazilijos delegacija – karantine

ELTA2021.09.23 08:57

Į JT visuotinius debatus Niujorke atvykusi Brazilijos delegacija po teigiamo sveikatos reikalų ministro testo izoliuojasi.

„Šalis narė patvirtino, kad visa delegacija nusprendė 14 dienų karantinuotis“, – trečiadienį sakė JT atstovas Stephanė Dujarricius.

Brazilijos sveikatos ministras Marcelo Queiroga antradienį su prezidentu Jairu Bolsonaru dalyvavo JT visuotiniuose debatuose. Jau prieš tai vienam delegacijos nariui buvo nustatytas koronavirusas.

Pasak brazilų žiniasklaidos, J. Bolsonaras trečiadienį grįžo į Braziliją, o M. Queiroga ir toliau yra Niujorke.

J. Bolsonaras ir kiti delegacijos nariai, turėję kontaktą su M. Queiroga, ateinančias penkias dienas bus karantine ir tada vėl darysis testą, pranešė žinių portalas G, remdamasis vyriausybės rūmais. Brazilijos sveikatos tarnyba delegacijai rekomendavo izoliuotis 14 dienų. J. Bolsonaras trečiadienį atsisakė planuoto kontaktinio susitikimo ir jame dalyvavo vaizdo ryšiu.

Kol kas neaišku, kiek delegacijos narių išvyko iš Niujorko ir kiek yra laikomasi karantino taisyklių. JT mėgina atsekti delegacijos narių kontaktus su kitais diplomatais, JT darbuotojais bei šalių lyderiais.

Dešinysis populistas J. Bolsonaras nuo pat pradžių menkino virusą ir visad pasisakė prieš kaukių dėvėjimą bei kitas apsaugos priemones. Jis keliskart pabrėžė, kad nėra pasiskiepijęs nuo COVID-19.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt