Pasaulyje

2021.09.23 08:16

Po ilgo delsimo Lenkijoje atnaujinta nepriklausomo kanalo TVN24 licencija

atnaujinta 09.36
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2021.09.23 08:16

Lenkijos valstybinė radijo ir televizijos tarnyba atnaujino nepriklausomo žinių kanalo TVN24 licenciją. 

Vyriausybę garsiai kritikuojantis kanalas priklauso amerikiečių įmonei. Pagal Lenkijos įstatymus transliavimo licencija gali būti išduodama tik kompanijoms, kuriose užsienio kapitalo dalis siekia ne daugiau nei 49 procentus. Tad valstybinė radijo ir televizijos tarnyba užsimena, kad kanalo veikimo teisėtumą turi patvirtinti šalies Konstitucinis Teismas.

Licenciją pratęsti delsta 19 mėnesių, tad kritikai pabrėžia, kad tai valdančiųjų siekis užgniaužti laisvą žiniasklaidą.

Partija „Teisė ir Teisingumas“ jau nuo seno tvirtina, kad užsienio kapitalo žiniasklaida esą iškreipia viešojoje erdvėje vykstančius debatus.

Nuo 2015-ųjų, kai į valdžią atėjo minėta partija, Lenkija pasaulio žiniasklaidos laisvės indekse iš 18 vietos nusirito į 64.

Bendrovė išplatintame pareiškime nurodė, kad KRRiT priimtas nutarimas verčia nerimauti ir „pakerta patį demokratinį teisėkūros procesą“.

“Teisės viršenybei, žiniasklaidos laisvei ir užsienio investicijoms svarbiam stabilumui tebekyla rimta grėsmė“, – rašoma pareiškime/.

Lenkijos valdančioji konservatyvi partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) nekart smerkė TVN24. Ji taip pat bando prastumti parlamente įstatymo projektą, kuriuo būtų uždrausta subjektams iš Europos ekonominei erdvei (EEE) nepriklausančių šalių valdyti Lenkijos žiniasklaidos bendrovių kontrolinius akcijų paketus.

Daugelis tai laiko bandymu pažaboti žiniasklaidos laisvę Lenkijoje. Visgi neaišku, ar PiS pavyks užsitikrinti pakankamai balsų šiam įstatymo projektui priimti.

Prieš pratęsdama TVN24 licenciją KRRiT vienbalsiai priėmė nutarimą, kuriame rašoma, kad subjektai ne iš Europos negali turėti daugiau kaip 49 proc. radijo stočių ar televizijos kanalų akcijų.

Šis nutarimas laikomas žingsniu, kurio tikslas – priversti „Discovery“ parduoti TVN24 ir kitų Lenkijoje jos valdomų kanalų kontrolinius akcijų paketus, jei visgi nebūtų priimtas minėtas kontroversiškas įstatymas.

PiS lyderis Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis) nekart sakė norės, kad Lenkijos žiniasklaidos priemonių savininkai būtų lenkai.

2015 metais į valdžią atėjusi PiS pavertė valstybinį transliuotoją TVP savo ruporu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt