Pasaulyje

2016.10.04 09:46

Sirijoje per JAV aviacijos smūgį nukautas su „al Qaeda“ susijusių kovotojų vadas

BNS 2016.10.04 09:46

Viena Sirijos kovotojų grupuotė, anksčiau palaikiusi glaudžius ryšius su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“, pirmadienį patvirtino, kad vienas jos aukšto rango lyderis žuvo per numanomą JAV aviacijos smūgį.

Egiptietis Ahmedas Salama Mabroukas, dar žinomas Abu Farajo slapyvardžiu, „žuvo kaip kankinys po koalicijos aviacijos smūgį Idlibo provincijos vakarinėje dalyje“, – sakoma grupuotės „Fateh al Sham Front“ pranešime, paskelbtame per programėlę „Telegram“.

1956 metais viename Kairo priemiestyje gimęs A. S. Mabroukas buvo žinomas kaip veteranas „al Qaeda“ lyderis ir „Fateh al Sham Front“ kovotojų vadas.

Pentagono atstovas Peteris Cookas patvirtino, kad JAV pajėgų smūgio netoli Idlibo taikinys buvo A. S. Mabroukas. Pareigūnas sakė, kad šis veikėjas buvo „vienas iš Sirijos „al Qaeda“ aukščiausio rango lyderių ir ilgametis „al Qaeda“ teroristas, anksčiau palaikęs ryšius su Osama bin Ladenu“.

Tačiau pareigūnai „tebevertina (smūgio) rezultatus“, siekiant nustatyti, ar A. S. Mabroukas iš tikrųjų žuvo per aviacijos antskrydį, pažymėjo P. Cookas.

„Jo žūtis, jeigu ji bus patvirtinta, sutrikdys ir pablogins koordinavimą tarp aukšto rango AQ lyderių ir ekstremistų, – sakoma jo pranešime. – Jungtinių Valstijų kariuomenė toliau taikysis į „al Qaeda“ lyderius, kad sutrikdytų jų operacijas ir atremtų šios teroristų grupuotės keliamą grėsmę.“

„Fateh al Sham Front“ anksčiau buvo žinoma kaip „al Nusra Front“ („Jabhat al Nusra“).

Liepą ši grupuotė paskelbė atsiskyrusi nuo Osamos bin Ladeno įkurto tarptautinio teroristų tinklo, bet analitikai sako, kad šiuo žingsniu norėta sumažinti Maskvos ir Vašingtono jai daromą spaudimą.

Tačiau JAV kariškiai nemano, kad „Fateh al Sham“ visiškai nutraukė ryšius su „al Qaeda“.

„Mums žinoma apie pakeistą „al Nusra“ pavadinimą. Ją sudarantys asmenys mums tebėra „al Nusra“, – sakė Pentagono atstovas Jeffas Davisas.

„Esama aiškių ryšių (su „al Qaeda“)“, – pridūrė jis.