Pasaulyje

2021.09.22 20:20

Landsbergis Armėnijos užsienio reikalų ministrui: Lietuva suinteresuota stabilumu regione

LRT.lt2021.09.22 20:20

Trečiadienį Niujorke užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Armėnijos užsienio reikalų ministru Araratu Mirzoyanu.

Kaip rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai, susitikimo metu aptarta saugumo situacija regione, Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) parama reformoms Armėnijoje, nelegalios migracijos į Lietuvą klausimas. „Esame labai dėkingi, kad atsižvelgdama į sudėtingą situaciją dėl neteisėtos migracijos, Armėnija atsiuntė itin reikalingą kurmandži kalbos specialistę Teresą Amryan“, – pažymėjo ministras G.Landsbergis.

Lietuvos užsienio reikalų ministras patvirtino mūsų šalies pasirengimą tęsti politinę ir praktinę paramą Armėnijoje vykstantiems pokyčiams, kurie prisidėtų prie reformų proceso šioje Pietų Kaukazo valstybėje sėkmės.

Pokalbyje ministras taip pat akcentavo aktyvesnio ES įsitraukimo poreikį ir galimybes, kurias suteikia Armėnijos ir ES bendradarbiavimas, įskaitant finansinę ir ekspertinę paramą reformoms. Ministrai taip pat aptarė padėtį Pietų Kaukazo regione, kuriame lieka daug neišspręstų klausimų po praėjusių metų rudenį vykusio antrojo Kalnų Karabacho karo.

Ministras G. Landsbergis taip pat pažymėjo Lietuvos suinteresuotumą taika ir stabilumu Pietų Kaukaze, prie kurio esmingai galėtų prisidėti ir ES. Ministras informavo apie nelegalią migraciją į Lietuvą bei padėtį Lietuvos-Baltarusijos pasienyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt