Pasaulyje

2021.09.22 16:41

Johnsonas atmetė Macrono nerimą dėl povandeninių laivų sutarties: jis turėtų „susiimti“

ELTA2021.09.22 16:41

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas atmetė Prancūzijos pyktį dėl povandeninių laivų pardavimo Australijai sutarties ir pareiškė, kad prezidentas Emmanuelis Macronas turėtų „susiimti“.

B. Johnsonas paragino „vienus brangiausių mūsų draugų“ nurimti dėl šio klausimo.

Australijai, JK ir JAV sudarius trišalį karinį aljansą AUKUS, Sidnėjus nusprendė nutraukti su Prancūzija anksčiau sudarytą dyzelinu varomu povandeninių laivų pirkimo sutartį ir įsigyti branduoline energija varomų laivų iš JAV ir JK.

Prancūzija, siekdama pademonstruoti savo įtūžį ne tik žlugusia daugiau kaip 30 mlrd. eurų vertės sutartimi, tačiau ir sąjungininkių „dūriu į nugarą“, atšaukė savo ambasadorius JAV ir Australijoje.

Kalbėdamas su žurnalistais Vašingtone, JK premjeras teigė: „Manau, kad vieni brangiausių mūsų draugų visame pasaulyje turėtų susiimti ir liautis darę spaudimą.“

„Nes tai yra puikus žingsnis į priekį pasaulinio saugumo srityje. Tai trys bendramintės sąjungininkės, sukūrusios naują aljansą, skirtą dalintis technologijomis“, – toliau kalbėjo B. Johnsonas.

„Jis (aljansas) nėra uždaras. Jis nesiekia palikti kieno nors užnugaryje. Jis nėra priešiškas, pavyzdžiui, Kinijai“, – pridūrė premjeras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt