Pasaulyje

2021.09.22 15:38

Maskva skelbia, kad Rusijos ir JAV generalinių štabų vadai aptarė incidentų rizikos mažinimą

BNS2021.09.22 15:38

Suomijoje trečiadienį įvyko Rusijos Generalinio štabo viršininko Valerijaus Gerasimovo ir JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininko Marko Milley derybos, pranešė rusų gynybos ministerija.

„Per susitikimą viršininkai aptarė abiem pusėms svarbius klausimus, įskaitant incidentų rizikos mažinimą vykdant karinę veiklą, – pažymėjo ministerija. – Susitikimas buvo konstruktyvus.“

Susitikimas įvyko Suomijos vyriausybės rezidencijoje „Konigstedt“ už 40 km į šiaurę nuo Helsinkio esančiame Vantos mieste, nurodė ministerijos atstovai, nepateikdami kitų derybų detalių.

V. Gerasimovas ir M. Milley susitiko JAV ir jų sąjungininkėms išvedus iš Afganistano savo pajėgas ir valdžią šioje šalyje sugrįžus Talibanui.

Praėjusią savaitę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Jungtinių Valstijų pasitraukimą iš Afganistano pavadino „skubotu išvedimu, jei ne bėgimu“.

Maskvos duomenimis, abu štabų vadai dukart kalbėjosi telefonu anksčiau šiemet, o 2020 ir 2019 metais – dar keturis kartus.

2019-ųjų gruodį V. Gerasimovas ir M. Milley buvo susitikę Berne.

Rusų Generalinio štabo viršininkas taip pat dalyvavo šių metų birželį Ženevoje vykusiose Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV prezidento Joe Bideno derybose.

„Pajutome konstruktyvų požiūrį. Manau, kad abi mūsų šalys eis šiuo keliu“, – tuomet viršūnių susitikimą žiniasklaidai komentavo V. Gerasimovas.

Rugpjūtį Rusijos gynybos ministerija pranešė apie gynybos ministro Sergejaus Šoigu ir Pentagono vadovo Lloydo Austino derybas telefonu.

„Aptarti dvišalių konsultacijų dėl strateginio stabilumo rezultatai, taip pat pasaulinio ir regioninio saugumo klausimai“, – tuomet nurodė ministerija.

2019 metų rugsėjį S. Šoigu pranešė, kad Maskva ir Vašingtonas palaiko ryšius per generalinių štabų liniją.

„Palaikome ryšius su JAV kariuomene Generalinio štabo lygiu. Šie kontaktai yra gana konstruktyvūs“, – pareiškė S. Šoigu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt