Pasaulyje

2021.09.22 14:47

Rusija, Kinija ir Pakistanas susitarė su Talibanu palaikyti kontaktus

BNS2021.09.22 14:47

Rusijos, Kinijos ir Pakistano specialieji atstovai Afganistanui Kabule aptarė šioje šalyje po politinių pasikeitimų susiklosčiusią padėtį ir susitiko su Talibano atstovais, trečiadienį pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Rusijai susitikimuose atstovavo prezidento specialusis atstovas Afganistanui Zamiras Kabulovas, sakoma pranešime.

„Nuodugniai ir konstruktyviai aptartas platus spektras klausimų, susijusių su naujausiais politiniais pasikeitimais Afganistane. Akcentuoti tokie aspektai, kaip vyriausybės įtrauktis, žmogaus teisės, ekonominių ir humanitarinių ryšių plėtojimas siekiant skatinti draugiškus Afganistano ryšius su užsienio valstybėmis, įskaitant kaimynines, šalies vienybės ir teritorinio vientisumo užtikrinimas. Išreikšta parama kovai su terorizmu ir narkotikų kontrabanda“, – nurodoma dokumente.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos teigimu, „talibai akcentavo ypatingą dėmesį santykių su Rusija, Kinija ir Pakistanu skatinimui, atsakingą šių trijų šalių vaidmenį stiprinant taiką ir saugumą Afganistane“.

„Pasiektas susitarimas palaikyti konstruktyvius kontaktus dėl Afganistano taikos ir klestėjimo, regiono stabilumo ir vystymosi“, – sakoma pranešime.

Be to, minimų trijų šalių specialieji atstovai susitiko su buvusiu Afganistano prezidentu Hamidu Karzai ir buvusiu Aukščiausiosios nacionalinio susitaikymo tarybos pirmininku Abdullah Abdullah.

„Aptartos pastangos skatinti taiką ir stabilumą šalyje“, – nurodė Rusijos URM.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt