Pasaulyje

2021.09.22 11:58

Ukrainoje apšaudytas Zelenskio patarėjo automobilis – sužeisto vairuotojo būklė sunki

atnaujinta 15.20
LRT.lt, BNS2021.09.22 11:58

Ukrainoje pasikėsinta į prezidento Volodymyro Zelenskio pirmojo padėjėjo Serhejaus Šefiro gyvybę, skelbia Ukrainos portalas „Strana“.

„Jie šovė į Šefirą. Į vairuotoją pataikė trys kulkos, dabar jis gydomos intensyvos terapijos skyriuje, jo būklė sunki“, – skelbia „Strana“ šaltinis.

„Šiandien apie 10 val. ryto (vietos ir Lietuvos laiku) netoli Lisnykų kaimo buvo apšaudyta prezidento pirmojo padėjėjo Serhijaus Šefiro mašina“, – sakoma policijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.

„Visų, turinčių kokios nors informacijos apie pasikėsinimą į dviejų Ukrainos piliečių gyvybę, prašome pranešti policijai“, – sakoma teisėsaugos pranešime.

Parlamento Nacionalinio saugumo, gynybos ir žvalgybos komiteto pirmininko pavaduotoja Mariana Bezuhla patvirtino, kad buvo pasikėsinta į S. Šefiro gyvybę.

Pats Ukrainos vadovas V. Zelenskis šiuo metu vieši Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke.

Kol kas jokio pranešimo apie incidentą jo štabas nepranešė.

Manoma, kad įvykio metu į automobilį buvo paleista mažiausiai 10 kulkų.

Vienas šaltinis teisėsaugos tarnybose sakė „Interfax“, kad į automobilį pataikė 12 kulkų.

Vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka savo ruožtu per „Facebook“ parašė, kad automatiniu ginklu ginkluotas užpuolikas arba užpuolikai šaudė iš miško į pravažiuojantį automobilį.

Ukrainos policija įvedė planą „Sirenos“, skirtą sulaikyti nusikaltėlius.

Vėliau informaciją apie užpuolimą patvirtino ir Ukrainos vidaus reikalų ministerija.

Valdančiosios partijos „Liaudies tarnas“ (Sluha narodu), kuriai priklauso prezidento pavaduotojas, frakcijos Aukščiausioje Radoje vadovas Davydas Arachamija sakė, kad per šią ataką S. Šefiras nenukentėjo, bet buvo smarkiai sukrėstas.

„Maždaug prieš 20 minučių kalbėjausi su ponu Šefiru. Jis važiavo į darbą; jis paprastai 50 proc. atvejų pats vairuoja, 50 proc. – važiuoja su vairuotoju. Vairuotojas patyrė tris šautinius sužalojimus ir buvo hospitalizuotas. Pats Serhijus – nenukentėjęs. Viskas normalu – gyvas ir sveikas. Policija jį persodino į tarnybinį automobilį ir nuvežė į saugią vietą“, – žurnalistams parlamente sakė D. Arachamija.

Pasak D. Arachamijos, kelyje, kuriame įvyko užpuolimas, yra daug vaizdo kamerų, todėl „artimiausiu metu bus daug vaizdo įrašų iš įvykio vietos“.

Vienas šaltinis teisėsaugos tarnybose sakė „Interfax“, kad į automobilį pataikė 12 kulkų.

Vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka savo ruožtu per „Facebook“ parašė, kad automatiniu ginklu ginkluotas užpuolikas arba užpuolikai šaudė iš miško į pravažiuojantį automobilį.

Generalinė prokurorė Iryna Venedyktova savo ruožtu pranešė, kad dėl pasikėsinimo į S. Šefiro gyvybę pradėtas baudžiamasis tyrimas.

V. Zelenskis žada imtis „tvirto atsako“ reaguodamas į išpuolį prieš jo padėjėją

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pažadėjo imtis „tvirto atsako“, nežinomiems užpuolikams apšaudžius jo vyriausiąjį padėjėją Serhijų Šefirą vežusį automobilį per ataką, kurią pareigūnai traktuoja kaip pasikėsinimą nužudyti.

57 metų S. Šefiras, buvęs scenaristas ir ilgametis buvusio komiko V. Zelenskio sąjungininkas, kaip pranešama, per išpuolį rimtai nenukentėjo.

„Tai yra silpnybė siųsti man linkėjimus apšaudant mano draugo automobilį iš miško. Tačiau atsakas bus tvirtas“, – Niujorke įrašytame vaizdo pareiškime pabrėžė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas, kuris Niujorke dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, sakė, jog dar neaišku, kas stovi už šio išpuolio.

Ukrainiečių pareigūnai anksčiau pavadino išpuolį atsaku į V. Zelenskio politiką pažaboti oligarchų įtaką.

„Tai nepaveikia mano ir mano komandos pasirinkto kurso permainų link, mūsų ekonomikos „šešėlio“ naikinimo link, kovos su nusikaltėliais ir didelėmis, įtakingomis finansinėmis grupėmis link“, – sakė 2019 metais išrinktas V. Zelenskis.

Anksčiau trečiadienį netoli Kijevo nežinomi užpuolikai apšaudė V. Zelenskio padėjėjo S. Šefiro automobilį ir sužeidė jo vairuotoją, pranešė Nacionalinė policija.

Į S. Šefiro automobilį iš automatinio ginklo paleista mažiausiai 10 šūvių, sužeistas jo vairuotojas.

Policija pradėjo užpuolikų paieškos operaciją.

„Visų, turinčių kokios nors informacijos apie pasikėsinimą į dviejų Ukrainos piliečių gyvybę, prašome pranešti policijai“, – sakoma teisėsaugos pranešime.

Kiek vėliau nacionalinės policijos viršininkas Ihoris Klymenka pareiškė, kad į S. Šefirą galėjo būti nusitaikyta dėl jo darbo, siekiant padaryti spaudimą Ukrainos lyderiui arba destabilizuoti „politinę situaciją mūsų šalyje“.

S. Šefiras gimė pramoniniame Kryvyj Riho mieste centriniame šalies regione, studijavo metalurgiją, bet studijų metais drauge su broliu Borysu pradėjo dalyvauti populiarioje humoristinėje laidoje KVN.

2003 metais jis su broliu ir V. Zelenskiu įkūrė prodiusavimo kompaniją „Kvartal 95“.

S. Šefiras parašė scenarijų komiškam serialui „Liaudies tarnas“ (Sluha narodu), kuriame V. Zelenskis įkūnijo prezidentu tapusį mokytoją, taip pat buvo šio serialo prodiuseris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt