Pasaulyje

2021.09.22 11:38

Rusijos statistikos ekspertai teigia, kad rinkimų metu galėjo būti suklastota 14 mln. balsų

LRT.lt2021.09.22 11:38

Nepriklausomi Rusijos statistikos ekspertai teigia, kad pusė atiduotų balsų, skirtų remti „Vieningosios Rusijos“ partiją galimai buvo suklastoti Dūmos rinkimų metu, rašo „The Moscow Times“.

Rusijoje dar šio savaitgalio metu socialiniuose tinkluose plito vaizdai, kaip rinkėjai į balsadėžes mesdavo po keliolika balsavimo biuletenių.

Klausimų taip pat sukėlė Maskvoje atidėtas elektroninio balsavimo rezultatų paviešinimas, kurio pradžioje pranašumą turėjo opozicijos atstovai.

Nepriklausomi analitikai ir mokslininkai mano, kad pusė balsų, skirtų „Vieningajai Rusijai“, greičiausiai buvo suklastoti, o tai yra dar nematytas klastojimo mastas šalyje.

Sergejus Špilkinas tikino, kad parama „Vieningosios Rusijos“ partijai greičiausiai siekė 31-33 procentus, o balsavime greičiausiai dalyvavo 38 procentai rinkėjų.

Tai skiriasi nuo „oficialių rezultatų“, kuomet buvo paskelbta, kad rinkimuose dalyvavo 52 procentai rinkėjų, o už „Vieningąją Rusiją“ balsavo 50 procentų rinkėjų.

Tai reikštų, kad Rusijoje buvo suklastota 14 milijonų balsų.

Panašios nuomonės laikosi ir Aleksejus Kuprijanovas, kuris teigė, kad „Vieningosios Rusijos“ parama Dūmos rinkimų metu veikiau siekė 30, o ne 50 procentų.

„Analizė parodė, kad balsų klastojimas buvo milžiniškas. Tačiau aišku tai, kad pagal sąžiningų rinkimų apylinkių duomenis, Komunistų partijos populiarumas augo, o „Vieningosios Rusijos“ – menko“, – „Facebook“ paskyroje rašė A. Kuprijanovas.

Rinkimus stebėjusi nepriklausoma „Golos“ organizacija taip pat teigė, kad trečdalis balsų per rinkimus galėjo būti suklastoti.

„Golos“ prieš rinkimus nebuvo leista stebėti rinkimų.

Tuo tarpu Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas savaitės pradžioje teigė, kad rinkimai buvo „atkaklūs, atviri ir sąžiningi“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt