Pasaulyje

2016.10.03 15:21

ES pradeda „skubią humanitarinę pagalbą" Alepo gyventojams

ELTA2016.10.03 15:21

Dėl katastrofiškos žmonių padėties Sirijos Alepo mieste Europos Sąjunga (ES) pradeda „skubią humanitarinę pagalbą“. Europos Komisijos duomenimis, jis skirs 25 mln. eurų pagalbos vilkstinei, kuri į Alepą ir kitas krizės teritorijas nugabens maisto produktų, vandens ir medikamentų, informuoja agentūra AFP.

ES, bendradarbiaudama su Jungtinėmis Tautomis (JT), nori suteikti „gyvybiškai svarbią paramą civiliams“ Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje rytinėje Alepo dalyje, sakė ES užsienio politikos įgaliotinė Federica Mogherini ir humanitarinės pagalbos komisaras Christosas Stylianidesas. Be to, norima sužeistuosius ir ligonius, ypač – moteris, vaikus ir senolius, iš sukilėlių kontroliuojamų kvartalų nugabenti gydytis į saugias vietas.

ES paragino konflikto šalis suteikti reikiamą leidimą pagalbai. Už pagalbos tiekimą ir žmonių evakuaciją esą bus atsakingos tik humanitarinės organizacijos.

Po to, kai Sirijos kariuomenė rytinėje Alepo dalyje pradėjo naują puolimą, čia apsupta apie 250 000 žmonių. Jiems tenka išgyventi kasdieninius Sirijos ir Rusijos pajėgų oro antskrydžius, per kuriuos vis nukenčia ir ligoninės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt